See imeline vürts aitab kaitsta Sind maksavähi eest


Foto: Teadlased on avastanud, et safran aitab ravida maksavähki. Artikkel avaldatud: 26.07.2017, 13:14.

Safran on üks maailma kalleimaid vürtse. Safran on vürts, mis saadakse Crocus Sativuse lillest, mis on tuntud ka kui Safrankrookus. See vürts on algselt pärit Kreekast või Edela-Aasiast.

Alguses kasutati seda Euraasias ja seejärel sattus lill Põhja-Ameerikasse, Põhja-Aafrikasse ja Okeaaniasse. Sellel vürtsil on magus maitse.

Viimased uuringud näitavad, et safran on tervisele väga kasulik. Kõige tähtsam selle juures on see, et see aitab ennetada ja ravida maksavähki. Selles vürtsis leiduv aine, mida nimetatakse krotsiiniks, on suurepärane Sinu maksa jaoks.

Teadlased on tõestanud, et sellel biomolekulil on mehhanism võitluses hepatotsellulaarse kartsinoomi vastu. Seda uuringut kinnitab ka Araabia Ühendemiraatide Ülikool.


Selle ülikooli teadlased olid motiveeritud leidma mingit ravi maksavähi vastu. Selle uuringu eesmärgiks oli uurida krotsiini biomolekulide toimet maksavähki põdevatel rottidel. Samuti soovisid nad uurida, kuidas krotsiin vähirakkude vastu võitleb.

Nad kasutasid inimese maksavähirakkude eksperimentaalset kartsinogeenset mudelit in vitro analüüsiks. Nad nägid nähtavaid põletikuvastaste ja antioksüdantsete tegevuste tulemusi otsepildis, otse nende silmade ees.

Lisaks tulemustele toimus ka in vitro analüüs. Teadlased nägid krotsiini mõju HepG2 rakkudele.

Järeldus

Krotsiinil on põletikuvastased omadused ja see aitab ravida maksavähki. See on üks suurepärane avastus inimkonnale. Me oleme teadusele väga tänulikud selle vürtsi eeliste avastamise eest.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!