Sõbrad pidasid teda hulluks, kuid tema pulmapäeval vajus kõigil suu lahti


Foto: 32-aastane Ronnie Brower kaalus meeletud 306 kg, kuid võttis ennast kätte, kui arst ütles talle, et kui ta nii jätkab, sureb ta enne oma 30. eluaastat. Artikkel avaldatud: 08.06.2017, 12:06.

32-aastane Ronnie Brower Syracuse’ist, New York’ist kaalus oma tipphetkel kolossaalsed 306 kilogrammi. Tema haiguslik rasvumine ja ebatervislik elustiil mõjutas ta igapäevast elu – näiteks oma kaalu pärast kaotas ta töö ja ta vaevu suutis majast lahkuda.

«Olin masenduses, sõltuvuses ravimitest ja alkoholist. Võisin süüa korraga 10 topelt juustuburgerit või kaks suurt pitsat,» ütles Ronnie. Tema pöördemoment oli siis, kui arst ütles talle, et kui ta nii jätkab, sureb ta enne oma 30. eluaastat.

Ronnie soovis elada kauem ja arsti sõnum oli talle piisavaks motivatsiooniks.

Ta võttis omale isikliku treeneri Nick Murphy, kellega alustati pikka ja rasket teekonda tervislikuma eluviisi ja kaalu poole. Lisaks soovile alandada kaalu ja saada parem tervis, ei teadnud Ronnie toona, et sellel raskel teel saab ta veel ühe elumuutuva autatasu.

Ronnie meeletu kaalu ja liikumise suutmatuse tõttu oli algus eriti raske. Kuna ta ei suutnud kodust lahkuda ega liikuda, alustas ta harjutustest kätele ja tõstma raskusi toolil istudes. Ta tegi ka istesse tõuse, kuid see nõudis suurt pingutust.


Lisaks trennile tuli teha muudatusi ka toitumises. Ta muutis oma toitumist radikaalselt – kiirtoidu asemel hakkas sööma tervislikku ja tasakaalustatud toitu ning karastusjookide asemel jooma vett.

Pärast 75. treeningpäeva suutis ta oma jalgade jõul tõusta toolilt ja istuda sinna tagasi. See võib meile tunduda liigagi tavalisena, aga Ronnie jaoks oli see väga suur edasiminek, mis motiveeris teda jätkama.

Ta pingutas edasi. Pärast 100. päeva oli ta kaotanud 45 kilogrammi. Ta suutis iseseisvalt liikuda ja võis nüüd hakata käima jõusaalis.

Suure Taylor Swifti fännina oli Ronnie motiveeritud Taylori laule kuulates, mis aitasid tal sõna otseses mõttes sadu kilosid kaotada. Aeglaselt, kuid kindlalt, hakkasid tema jõupingutused vilja kandma.

Ta hakkas isegi poksis käima. Alguses oli see mõistagi raske, kuid vähehaaval muutus see kergemaks.

Päev-päeva, kuu-kuu järel rassis ta trenni teha, muutes oma välimust ja parandades tervist. Ronnie suutis kaotada oma kehakaalust uskumatud 193 kg, mis jättis rippuma 16 kg liigset nahka.


Ta pidi naha eemaldamiseks läbima plastilise kirurgia, kuid ta tunneb uhkust oma armide üle ja kui keegi küsib, kuidas ta need sai, siis ta lihtsalt naerab ja ütleb, et hai hammustas!

Tema muutumine oli uskumatu – 306 kilogrammi pealt langes kaal 113 kilogrammi peale – milline saavutus.

Lisaks sellele, et ta oluliselt parandas oma tervist, kohtus ta treeningutel Andrea Masellaga. Naisel oli sama eesmärk, vähendada oma kaalu. Ta kaalus 113 kg ja suutis treeningute ning toitumisega langetada selle 54 kg-ni ning on õnnelikum kui kunagi varem.

Ronnie ja Andrea aitasid motiveerida üksteist ja selle asemel, et käia kohtingutel restoranides, kohtusid nad jõusaalis. See oli armastus esimesest silmapilgust ja hiljuti nad abiellusid.

Ronnie ja Andrea pulmad


Ronnie sõnum on lihtne: «Kui Sa seda väga tahad ja paned kogu oma hinge sinna, siis saab sellega igaüks hakkama.»

Allpool olevast videost saad näha nende imelist teekonda.

Kahe peale kaotas see paar kokku 252 kg. Soovime neile tervist, edu ja palju õnnelikke aastaid!

Lisaks võtke Ronnie sõnumit kuulda. Kui väga tahta, siis suudab iga inimene täita oma unistused. See ei pea olema kaal, vaid mistahes eluline sündmus, soov või unelm. Jaga seda motiveerivat lugu teistelegi ning ära unusta ka ennast motiveerida – saad hakkama kõigega, kui ainult tahta ja pingutada!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!