Need on 8 kohta maailmas, kus fotode tegemine on seadusega vastuolus


Foto: Alžeerias ei tohi ilma abikaasa või isa loata naisest pilti teha, sest naine on seal mehe omand. Artikkel avaldatud: 22.09.2017, 12:16.

Puhkused on kauaoodatud reisi- ja vaba aja veetmise aeg, mis peaks jätma ainult sooja mälestuse ja suurepärased muljed. Mõnedes riikides võivad aga kehtestatud reeglid ja kummalised piirangud olla turistidele ebameeldivad ning tekitada probleeme seadusega.

Allpool on toodud 8 riiki, kus pildistamine ei pruugi olla nii hea idee.

1. Amsterdam, Holland

Amsterdami punaste laternade piirkond on tuntud oma bordellide, maaliliste kanalite ja kohvikutega. Selles linnaosas vihkavad kohalikud omanikud, kui turistid pildistavad akende peal olevaid prostituute.

Kui Sa seal avalikult kaameraga kõnnid, võib keegi selle sult jõuga ära võtta või halvemal juhul võid peksa saada.

2. Lõuna-Korea

Selles riigis on naiste pildistamine ilma nende nõusolekuta isegi avalikes kohtades keelatud. Sellest reeglist mittekinnipidamist loetakse seksuaalseks ahistamiseks ning selle eest karistatakse rahatrahviga kuni 8 800 eurot ja kuni viieaastase vangistusega.

3. USA

USA-s on fotode tegemine tunduvalt leebem, kuid seal või tekkida probleem, kui pildistad eraomandit. Selleks on vaja igaks juhuks küsida omaniku luba ja mis kõige tähtsam, pööra alati tähelepanu keelumärkidele.

4. Araabia Ühendemiraadid

AÜE-s võib pildistamine keelatud kohtades kaasa tuua 1 kuni 3 kuud vangistust ja 1 200-eurose trahvi. Paljudes kohtades on kohalike ebausu tõttu kaamerad üldse keelatud.

Samuti ei tohi Sa pildistada valitsuse hooneid, teatud sildasid ja šeikide paleesid.


5. Põhja-Korea

Kui soovid külastada seda riiki, tuleb Sul valmis olla liikumiste ja käitumise rangeteks piiranguteks. Põhja-Koreas on keelatud Sul ilma giidita hotellist lahkuda ega teha fotosid ilma giidi loata.

Kui Sa seda eirad, siis ootab Sind trahv või isegi midagi hullemat.

6. Inglismaa

Inglismaal võid vabalt pildistada, kus tahad, aga ärilisel eesmärgil tehtud fotod vajavad eriluba. Näiteks võib Trafalgari väljakul ja Parlamendi väljakul kommertsfotosid teha ainult Londoni linnapea loal.

7. Jaapan

Jaapanis on keelatud pildistada teatud templeid ja kujusid. Usutakse, et pildistamine häirib vaime.

8. Alžeeria

Alžeeria on üsna konservatiivne, eriti riigi lõunaosa. Sa võid pildistada mehi ainult nende nõusolekul. Naisi saab pildistada ainult nende abikaasa või isa nõusolekul, kuna neid peetakse nende omandiks. Sildade, tammide ja sõjaliste objektide pildistamine on rangelt keelatud.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!