#1: Alati enne lennu või hotelli broneerimist kasuta privaatset surfamist!

resimine-estonian-air

Paljud lendude ja hotellide broneeringute vahendamisega tegelevad veebilehed koguvad ja analüüsivad brauseris olevaid küpsiseid ning kui oled varem nende lehel käinud, siis tõstavad hinda, sest teavad, et oled potentsiaalne huviline.

Selle vältimiseks vali Google Chrome’s: Google Chrome’i kohandamine ja juhtimine > Uus incognito aken, mis tagab sulle privaatse internetis surfamise ning keegi ei saa sinu andmeid koguda.

#2: Riiete pakkimise ja voltimise asemel rulli, sest nii võtavad riided pagasis vähem ruumi.

resimine2

#3: Prillitoos on ideaalne kaablite, kõrvaklappide ja laadijate jaoks.

resimine3

#4: Ruumi säästmiseks pane sokid jalatsitesse.

resimine4

#5: Püksirhim on ideaalne särgi kaeluses.

resimine5

#6: Salvesta Google kaardid telefoni hõlbustamaks navigeerimist

google maps

Reisides välisriiki on mobiilse interneti kasutamine piiratud või võimatu ning ka WIFI-t ei pruugi alati käepärast olla, mistõttu ei saa kasutada online Google Maps’i. Selle vältimiseks salvesta Google kaardid aegsasti oma telefoni. 

WIFI või mobiilse internetiga vali kaartilt sihtkoht kuhu reisid. Kui see leitud, siis kirjuta Google Maps’i otsingusse: «ok maps» ning kaart salvestatakse telefoni. Sel juhul isegi ilma internetita saad kasutada GPS-i ning hõlpsasti navigeerida täiesti tundmatus ja võõras kohas.

Teadmiseks, et mõndade riikide või piirkondade kaarte ei ole veel võimalik salvestada. Samuti interneti puudumisel võtab GPS-iga positsioneerimine natuke rohkem aega. Kõige targem on ennast ära positsioneerida lähimas WIFI levialas (näiteks lennujaam), mis võtab oluliselt vähem aega.

#7: Lennukis koha valimine

lennuki koha valimine

Kuna üksinda lendajad ei soovi istuda keskel, siis valige alati üks koht akna alla ja teine vahekäigu koht.

Sel juhul on suur tõenäosus, et keskmist kohta ei võetagi ning saate omale rohkem ruumi. Isegi kui keskmine koht broneeritakse, siis paluge vahetada kohad – tihtilugu tullakse sellele vastu, sest nagu öeldud, ei soovi keegi istuda keskel kahe inimese vahel.

Üksi reisides valige alati vahekäigu koht, sest vajadusel saate end sirutada, tuua snäkke ja joogipoolist või minna lennuki WC-sse ilma, et teisi reisijaid segaksite. Eriti tähtis on see pikkadel lendudel, sest väga tülikas on ajada üles magavaid reisijaid.

#8: Telefoni laadimine

resimine8

Kui unustasid maha telefonilaadija või laadija ei ühildu pistikuga, siis tea, et telefoni saab laadida ka läbi hotelli teleka, kasutades standardset USB kaablit. 

#9: Selfie

resimine9

Kui kasutad fotoaparaati, siis enne reisi tee endast selfie. Juhul kui kaotad fotoaparaadi, siis on hiljem selle leidmisel lihtsam tõestada, et see kuulus sinule. 

#10: Reisimise veebilehed

resimine10

Kasuta reisimisel veebilehti foursquare.com ja tripadvisor.com saamaks hotellide, restoranide, ööklubide, vaatamisväärsuste jms. kohta objektiivset infot ja ülevaateid teistelt külastajatelt.

Samuti leiad WIFI paroolid. See on eriti tähtis, kui lähed riiki, kus ei räägita inglisekeelt või kogemusteta töötaja ei suuda olukorda lahendada.

#11: Ülejäävad sendid

resimine11

Kui lahkud riigist ning münte on jäänud üle, siis tee heategu ning anna need kerjustele ja kodututele. Kodumaale naastes on mündid  väärtusetud, sest ükski pank neid eurode vastu ei vaheta. 

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!