Ta oli rase, aga kui ta käis ultrahelis, sai ta teada šokeeriva tõe. Õnneks tänu arstide kiirele reageerimisele…


Foto: Selline anomaalia juhtub 1 kord kolme miljoni vastsündinu kohta ning reeglina selliste vastsündinute üsas on 1-3 beebit. Ainus võimalus beebi elu päästa, on teha pärast sündi beebile abort. Artikkel avaldatud: 24.05.2017, 14:00.

34-aastane Indiana naine, Janice Brown sünnitas tüdruku väga haruldase sünnidefektiga. Browni imik oli sündides 5,4 kg raske. Arstide sõnul lapse 1.5 kilogrammine «ülekaal» oli tingitud asjaolust, et imik sündis rasedana oodates kaksikuid.

Sellist kummalist anomaaliat juhtub korra kolme miljoni vastsündinu kohta ja reeglina selliste vastsündinute üsas on 1-3 beebit. Dr Roger Clemens ütleb, et sellises olukorras tuleb tegutseda väga kiiresti.

«Kui laps on sündinud, peame valmistuma kohe abordiks, muidu on lapsel vähe võimalusi ellujäämiseks,» selgitas ohte Dr. Clemens.

Tänu tehnoloogia arengule suudavad arstid probleemi tuvastada kui ka valmistuda varakult ning nii päästa beebi elu. Ka antud juhul oli arstid valmistunud operatsiooniks ja seda juba ajast, mil ultraheli näitas kohutavat reaalsust.

Pärast sündi tehti Browni beebile koheselt abort. Katkestatud abordiga beebid olid umbes 32 rasedusnädala vanused ja kumbki kaalus umbes 750 grammi. Beebi Brown on toibumas operatsioonist ja jääb haiglasse vähemalt kaheks kuuks.

See ei ole esimene kord. 2015. aasta veebruaris juhtus sarnane olukord Hong Kong’is, kui naine sünnitas lapse, kes oli rase, vahendab DailyMail.

VIDEO

 

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!