Mine pangaautomaadi juurde ja võta kontolt natuke raha ning seejärel jätke oma pangakaart koju. Korda seda ja kuu aega hiljem märkad suurt erinevust.


Foto: See artikkel annab sulle kasulikud nipid, kuidas vähese rahaga õnnelik olla. Artikkel avaldatud: 31.07.2017, 13:15.

Tänapäeval tundub, et rahal ei tundu sageli olevat tõelist väärtust, see lihtsalt on kusagil virtuaalselt, ilma et me mõistaksime, kust see tuleb või kuhu see läheb.

Raha ei ole palju vaja, seda on pidevalt vaja, sest see mõjutab meie igapäevaelu, teeb meid õnnelikuks või õnnetuks ja määrab meie positsiooni ühiskonnas. Me võib-olla ei taha seda tunnistada, kuid siiski on raha meile väga oluline.

Allpool on mõned nipid, kuidas raha Sinu elu vähem mõjutaks.

1. Maksa sularahas mitte kaardiga

Proovi sellist katset: võta sularahaautomaadist sularaha ja jäta kaardid kuuks ajaks koju. Võrdle kulusid varasemate kuudega ja Sa üllatud. Krediitkaardi kasutamine on nii lihtne, et see muutub automaatseks.

Viipemaksega on asi veelgi lihtsam. Protsess on nii kiire, et me peaaegu ei märkagi, et kulutame raha, mis võib kuu lõpus kaasa tuua mõningaid üllatusi.

Lisaks sellele pead teadma, et mida rohkem kasutad oma kaarti, seda rohkem kasu läheb pangale.

2. Ära tarbi üle

Kui tahad šoppama minna, siis vaata enne oma riidekapp üle. Kui Sa näed, palju Sul erinevaid riideid on, mõtled Sa ehk ümber ja ei tee asjatuid kulutusi.

Kasuta sama taktikat ka toitu ostes. Ära mine kunagi supermarketisse, kui oled näljane, vastasel juhul soovid osta kõike, mida isegi ei vaja. Vaata külmkappi, tee nimekiri ja osta ainult vajalikku.


3. Tee šoppamise asemel midagi muud

Selle asemel, et lihtsalt ennastunustavalt šopata, tee hoopis midagi muud. Näiteks selle asemel, et laupäeval šoppama minna, mine tee mõnus jalutuskäik mere ääres või väldi reklaamidega teleka vaatamist ja luba endale selle asemel mõnus lõõgastav küünlavalgel vanniskäik.
See mõjutab otseselt Sinu kulutusi ja võimaldab Sul rohkem aega veeta enda, oma pere ja lähedastega.

4. Enne kaalu kui otsustad

Iga kord, kui tahad osta midagi kallist, küsi endalt: «Kas ma tõesti vajan seda?» Alguses leiad õigustusi selle asja ostmiseks, kuid korrates seda küsimust mitu korda, mõistad lõpuks ka ise, et pead oma ostuharjumusi piirama.

Head elu on võimalik elada ka ilma palju raha kulutamata ja olla ikkagi väga õnnelik. Selleks, et vältida pangakontot stressiallikana, ära tarbetult kuluta ja naudi oma aega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!