2 lapse ema sureb toidulisandite tarbimise tagajärjel. Nüüd tema pere soovib hoiatada teisi


Foto: 25-aastane 2 lapse ema, Meegan Hefford tahtis bodyfitnessi võistlustel osaleda, kuid läks valgu tarbimisega traagiliselt liiale. Artikkel avaldatud: 23.08.2017, 12:17.

Valgujoogid, proteiinitahvlid, valgusmuutid – inimesed, kes regulaarselt treenivad, on neid aastaid tarbinud.

See harjumus muutub üha tavalisemaks ka nende seas, kes regulaarselt trenni ei tee.

Paljud leiavad, et need on maitsvad ja usuvad, et need võivad asendada ka päris toitu, kui pole aega korralikult süüa, kuid siin on oma teatud terviseriskid, mida tuleb võtta väga tõsiselt.

Austraaliast pärit pere soovib nüüd hoiatada kõiki pärast seda, kui nende 25-aastane tütar suri valgu üledoseerimise tagajärjel.

25-aastane 2 lapse ema, Meegan Hefford tahtis 2017. aasta septembris võistelda Austraalias toimuval bodyfitnessi võistlusel.

Selleks, et võistelda, pidi ta kaotama palju keharasva ja kasvatama lihast. Ta läks rangele dieedile, mis hõlmas ka suures koguses valgupulbrit.

Meegan tahtis väga hästi võistelda ning seega treenis ta iga päev 2 korda päevas. Suve jooksul nägi tema perekond, et Meegan oli sageli väsinud ja näljane.

«Ma ütlesin talle, ma arvan, et Sa oled liiga palju jõusaalis,» ütles tema ema New York Post’ile. «Võta rahulikumalt, vaata, et Sa endale liiga ei tee.»


Meegani seisund halvenes. Selle aasta juunis leiti Meegan oma korterist surnuna.

Lahkimine näitas, et Meegan põdes karbamiiditsükli häiret – haigust, mis takistab organismil valgu jääkprodukti kehast väljaviimist elik teisisõnu oli Meegani veres ebatavaliselt kõrge ammoniaagi sisaldus, mis oli tingitud liigse valgu tarbimisest.

Nüüd tahab tema perekond hoiatada teisi, kes tarbivad palju toidulisandeid.

«Ma tean, et seal on veel palju inimesi nagu Meegan, kes haiglasse on sattunud, kuna nad on toidulisandeid üle tarbinud,» ütles ta ema New York Post’ile. «Nende toodete müük peaks olema rohkem reguleeritud.»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!