See pilt näitab selgelt, miks me peame tuletõrjujatele alati tänulikud olema


Foto: Portugali tuletõrjujad pärast ööpäeva rasket tööd murul puhkamas. Artikkel avaldatud: 21.06.2017, 11:01.

Portugali keskpiirkond näeb üht oma tänapäeva ajaloo üht hullemat tragöödiat. Massiivsed metsatulekahjud on seni nõudnud juba üle 60 inimese elu.

Kuigi 1700 tuletõrjujat teevad kõik endast oleneva, et vältida tulekahju edasist levikut, süttivad tulekahjud paljudes piirkondades edasi.

Surmväsinud tuletõrjujate pilt virvendab ja läheb ähmaseks ja see ei ole ka mingi ime. See pilt peegeldab suurepäraselt seda, kuidas tuletõrjujad töötavad julgelt ja väsimatult, et aidata tsiviilelanikke ja päästa nende elusid.

Ohvrite arv jätkuvalt tõuseb. Seni on hukkunud 64 ja vigastada on saanud 50 inimest, kuid need arvud oleksid kahtlemata palju suuremad, kui tuletõrjujad ennastohverdavalt oma tööd ei teeks.

«Tuletõrjujad on teinud kõik, mis nende võimuses ja mitu neist on tõsiselt vigastatud,» ütles Portugali peaminister Antonio Costa.

Pedro Brasile Facebooki üleslaaditud foto näitab selgelt olukorda, millega tema ja tema kolleegid silmitsi seisavad.

Foto, mis levib kogu maailmas, näitab Portugali tuletõrjujaid, kes puhkavad murul pärast pikka ja väsitavat tööd, et võidelda Pedrógão Grande tohutu tulekahjuga.

13 surmväsinud tuletõrjujat lamavad murul 25-minutilise pausi ajal.


«Pärast ööpäeva kustutamist puhkasime 25 minutit jõe ääres ja näete, et õhk on suitsust paks,» kirjutab Pedro Facebookis.

Paljud on pildi all avaldanud oma tänu ja toetus nendele kangelastele.

«Need tuletõrjujad on valmis sellise väikese palgaga oma eluga riskima,» kirjutab üks inimene.

«Jalgpallimängijad teenivad miljoneid ja elavad viietärni hotellides. Meie tuletõrjujad panevad oma elud ohtu, et päästa inimeste elusid ja nende vara. Nad magavad kohapeal. Need on tõelised kangelased!»

See pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Päästjad kogu maailmas väärivad meie sügavaimat austust.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!