Poisil on kõrge palavik ja ta ei suuda lõpetada nutmist, siis äkki tema ema mõistab arstide saatuslikku viga


Foto: Väikesel Lewisel muutusid tuulerõuged infektsiooniks ja ta sai veremürgituse vale ravi tõttu, kuid õnneks tema ema võitles oma lapse eest ja sai arstide veale jälile. Artikkel avaldatud: 10.05.2017, 12:57.

Peaaegu kõigil meil on olnud tuulerõuged ja õnneks need, kellel need olid imikueas, ei mäleta, kui kohutav see oli.

Tuulerõugeid ei peeta eriti ohtlikuks ja kõik, kes selle haiguse läbi põevad, kannatavad samasugust valu, kuid ühe ema jaoks muutus tema poja haigus tõeliseks õudusunenäoks.

Kõik algas siis, kui Hayley Lyons Warringtonist, Inglismaalt, viis oma poja Lewise arsti juurde, sest poisil oli murettekitavalt kõrge palavik.

Arst soovitas Hayley’l anda pojale ibuprofeeni valu leevendamiseks ja palaviku alandamiseks. Ta usaldas arsti nõu ja tegi nii, nagu arst ütles.

Pärast seda, kui Lewis võttis ibuprofeeni, tema seisund halvenes ja Hayley pidi kiirustada koos pojaga haiglasse. Poisil diagnoositi tõsine infektsioon.

Kuna ühel tema sõbranna lastel olid samuti tuulerõuged, tundis Hayley, et ta peab hoiatama ka teisi lapsi.


Ta kirjutas oma Facebookis nii:

«Tuulerõuged on lapsi kimbutamas ja ma tuletan meelde, et ärge andke oma lastele Nurofeeni/ Ibuprofeeni.

Neli erinevat kohalikku arsti kirjutasid seda mu pojale Lewisele, aga me ei saanud tema palavikku alla. Need ravimid teevad tuulerõuged veel hullemaks ning tungivad veel sügavamatesse naha kudedesse.

Alles siis, kui me viisime Lewis’e Alderhey haiglasse, saadi sellele jälile, sest meie kohalikud arstid saatsid meid tagasi koju öeldes, et need «lihtsalt tuulerõuged»

Tal tekkis veremürgitus ja võeti kohe Alderhey’sse sisse niipea, kui me sinna jõudsime.

Ainult sellepärast, et me järjekindlalt Lewis’e eest võitlesime ja ta normaalsesse lastehaiglasse saime, on meie poeg jälle terve.

See oleks võinud hoopis hullemini lõppeda. Ma olen südamest tänulik Alderhey arstidele nende nõustamise, hoolitsuse ja teadmiste eest.

Kasutage ainult CALPOL’i laste palaviku alandamiseks.

Tegelikult on see Nurofeni kodulehel kirjas, et tuulerõugete puhul seda ravimit mitte võtta, kuid me saime sellest alles hiljem teada, ja kui arstid selle välja kirjutasid, siis kes oleme meie, et küsimusi esitada.»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!