Sul on migreen või kohutav peavalu? Aseta lihtsalt see otsaette ja peavalu kaob imeväel


Foto: Järgnev artikkel annab soovitusi, kuidas looduslike vahenditega peavaludest ja migreenihoogudest lahti saada. Artikkel avaldatud: 09.06.2017, 13:12.

Umbes 47 miljonit ameeriklast kannatab intensiivse peavalu all, millega kaasnevad valgustundlikkus, iiveldus, tuikav valu ja pinged kaelas ning seljas.

Kõige sagedamini kasutatavad ravimid peavalu vastu on valuvaigistid ja aspiriin, kuid need võivad tekitada kõrvalmõjusid, seetõttu on alati parem kasutada tervislikumaid alternatiive.

Kofeiin

Kofeiin leevendab migreenivalu, nii et seda sisaldavad ka ka ravimid. Kofeiin leevendab põletikku, mis põhjustab migreeni.

Ingver

2014. aastal tehtud uuringus leiti, et ingveripulber on sama tõhus kui migreeniravimid, kuid ei põhjusta kõrvaltoimeid.

Banaani ja külma kompress

Külmakompress peas ja kaelal leevendab migreeni, samuti aseta banaanikoor laubale ja naha kaudu imenduvad kaalium ning magneesium organismi ja valu kaob.

Linaseemned

Migreenid tekivad sageli põletiku tulemusena, mida saab ravida oomega-3 rasvhapetega. Linaseemned ja linaseemneõli on rikkad oomega-3-ga. Lisa jahvatatud linaseemneid oma suppidesse või salatitesse.


Lavendliõli

Lisa keevale veele 8 tilka lavendliõli. Tekkiv rahustav aur leevendab peavalu ja vabastab hingamisteed. Võid paari tilga õliga masseerida ka oma meelekohti.

Basiilikuõli

Basiilikuõlil on võimas looduslik lihaseid lõdvestav toime, mis leevendab ka peavalu. Sa võid oliivõli küpsetamisel asendada basiilikuõliga, et lõõgastada lihaseid ja leevendada peavalu.

Tatar

Tatras on palju rutiini, flavonoide, mis ravivad põletikke, mis põhjustavad migreeni, seega kui Sa tatart varem ei söönud, siis lisa tatar kindlasti oma menüüsse.

Lisaks on hea muuta oma elustiili ja toitumist ning võid proovida joogat, meditatsiooni, rohkem liikumist ja viibimist looduses.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!