OTSID TÖÖD? NASA maksab 70 päeva voodis lebamise ja kanepi suitsetamise eest €16 500


Foto: Mis oleks kõige imelisem, kui lebada kaks kuud järjest voodis ning selle aja jooksul teenida 16 500 eurot? Artikkel avaldatud: 03.02.2021, 15:23.

Mis oleks kõige imelisem, kui lebada kaks kuud järjest voodis ning selle aja jooksul teenida 16 500 eurot? See unistus võib saada teoks seoses uue uurimustööga, mis nõuab isegi rohkem puhkust ja lõõgastust, kui ainult lebamine.

Nimelt NASA otsib uue uuringu raames vabatahtlikke, kes oleksid nõus lebama 70 päeva järjest voodis ja samal ajal suitsetama erinevaid kanepisorte. Selle kõige eest on NASA teadlased nõus maksma 18 000 dollarit ehk natuke rohkem kui 16 500 eurot.

Tegelik uuring kestab natukene kauem kui 70 päeva, sõltuvalt sellest, kas osaleja on füüsilise treeningu grupis või mitte. Need, kes ei pea treeningutel osalema, neile lisandub 13 päeva ja neile, kes peavad osalema, lisandub 21 päeva. Seetõttu 13 või 21 päeva, sõltuvalt grupist, ei pea nad voodis olema ning võivad vabalt liikuda.


Kui algab voodis olemise periood, võivad osalejad lugeda raamatuid, olla internetis, mängida mänge ning suitsetada kanepit. Ühesõnaga võib teha kõike – peaasi, et lebatakse voodis. Selle kõige eest makstakse 1650 eurot nädalas.

Uuringu eesmärk on leida viise, kuidas hoida ja parandada astronautide tervist pikkadel kosmosereisidel. «Pea all» voodis lebamine on üks parimaid võimalusi simuleerimaks kaaluta oleku mõju inimorganismile. Samuti soovitakse mõista, kuidas pikaldane kanepi tarvitamine mõjub inimesele.

1

2

3


4

5

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!