ask-julie-are-green-potatoes-poisonous-1

Kahjuks mõned toidud, mida me igapäevaselt tarbime, tegelikult kahjustavad meie tervist ja on meil kõigil köögis olemas. Selleks, et hoiduda ohtudest, heitke pilk järgnevatele toiduainetele, mida võiks vältida või tarbida väikestes kogustes.

KARTULID

Kui kartulid jäävad pikemaks ajaks seisma, siis keemiliste reaktsioonide tulemusena muutuvad nad roheliseks. Roheline koor sisaldab mürgiseid glükoalkaloide, mis võivad põhjustada kõhulahtisust ja tõsisematel juhtudel võib lõppeda kooma ning isegi surmaga.

Seega, kui teil on kodus kott kartuleid, mis on kauaks seisma jäänud ja ootavad toidulauale jõudmist, siis enne veenduge, et nad ei ole muutunud rohekaks. Kui on muutunud rohekaks, siis need ei ole enam söögikõlbulikud.

MUSKAATPÄHKEL

Ainult 5,5 grammi muskaatpähklit võib põhjustada krampe, 8 grammi aga võib põhjustada tuntud muskaatpähkli psühhoosi, ajutist vaimset tervise häiret, mille sümptomid on segasus, hallutsinatsioonid ja hüperaktiivsus.

TUUNIKALA

Tuunikala sisaldab palju elavhõbedat. Tuunikala süües imendub elavhõbe meie organismi ja suures koguses on see inimesele ohtlik. Rasedad ja lapsed peavad tuunikala söömist vältima nii palju kui võimalik ning täiskasvanud peaksid tuunikala sööma mõistlikes kogustes.

RABARBER

Rabarberi lehed sisaldavad oblikhapet, mis võivad põhjustada neerukive. Kes siit ilmast lahkuda tahab, peab korraga 5 kg lehti sisse sööma. See on muidugi metsik kogus ja ka siinkohal tuleb lähtuda mõistlikkuse printsiibist. Tükikesel rababarberikoogil või kausikesel kisellil ei ole tervisele mingit mõju, aga kui seda tarbida iga päev, mida ka mõndades maakodudes tehakse, siis see on tervise seisukohast väga halb.

MANDLID

On kahte tüüpi mandleid, mõru ja magus. Mõrud sisaldavad suures koguses vesiniktsüaniidi ja 7 kuni 10 mõru pähkli söömine võib halvemal juhul lastele lõppeda surmaga ning täiskasvanutel põhjustada teatud terviseprobleeme.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!