Parem lõpeta oma nina nokkimine kohe, sest see on Su tervisele väga ohtlik


Foto: Sellest artiklist saad teada, miks Sa oma nina nokkida ei tohi. Artikkel avaldatud: 18.09.2017, 12:38.

Me kõik teeme seda aeg-ajalt. Me tunneme sügelemist või kihelust ja järgmise asjana juba topime sõrme ninna, kuid oled Sa mõelnud selle peale, kui ohtlik see tegelikult on?

Ohtlik bakter, nagu Staphylococcus aureus, võib sattuda nina nokkimise kaudu Sinu kehasse. Need mikroobid elavad põsekoopas ja Sa söödad neid iga kord, kui oma sõrme ninna torkad.

Teine probleem on see, et Sa ärritad ja kahjustad oma ninaseinu, millest võib areneda krooniline haigus. Nina nokkimine võib kahjustada tundlikku limaskesta ja põhjustada verejooksu.


Paranevad kärnad tekitavad sügeluse ja Sa tahad veel rohkem ninas sorkida. Nii satuvad Sinu küünte all olevad viirused, bakterid ja seened Sinu vereringesse ja Sa võid haigeks jääda.

Nina verejooksud võivad olla väga tõsised, kuna nina alumist osa läbivad viis arterit! Nina tundliku limaskesta paranemiseks võib kuluda mitu nädalat.

Kes oleks arvanud, et selline kahjutu harjumus võiks meie tervisele olla nii halb? Nii et järgmine kord, kui Sa tahad mõnda kolli ninast kätte saada, siis kasuta selleks taskurätikut ja nuuska oma nina puhtaks.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!