Need 8 märki Sinu kehal annavad märku, kas Su neerud võivad olla ohus


Foto: Neerud on elutähtsad organid, mis puhastavad verd ja toodavad punaseid vereliblesid, et transportida meie kehas hapnikku. Järgnev artikkel annab teada, kas sinu neerud võivad olla ohus. Artikkel avaldatud: 10.04.2017, 14:06.

Need elutähtsad organid asuvad rinnakorvi all. Nad vastutavad mürkidest vabanemise ja puhastamise eest, see tähendab, et neerud filtreerivad kuni 150 liitrit verd päevas. See on oluline, et kõik keha funktsioonid toimiks ja verega varustamine oleks stabiilne.

Neerud vastutavad ülemäärase vedeliku või jäätmematerjali organismist väljutamise eest. Nad reguleerivad elektrolüütide taset ja hoiavad luud terved ning tugevad, teevad rohkem punaseid vereliblesid ja stabiliseerivad vererõhku.Kui neerud ei funktsioneeri nii nagu tarvis, siis on tervis suures hädas. Lugege hoolikalt, et ära tunda ja vältida probleeme neerude kahjustustest.

Tursed

Kui neerud ei suuda oma tööd korralikult teha, siis võib liigset vedelikku vähem eralduda ja see teeb näo paiste ning tursunud on ka liigesed ja jäsemed.

Muutused urineerimisel

Kõige ilmsemad ja varajasemad märgid on järgmised:

probleemid urineerimisel;
surve protsessi käigus;
tume uriin, harvem urineerimine ja väiksem uriinihulk;
vahune uriin;
suur tung urineerida öösel;
nahalööve.

Jäätmete kogunemine meie organismis võib olla seotud neerupuudulikkusega – nahal tekib lööve ja sügelus. Kõik jäätmed kogunevad veres ja see muudab naha pealevaadates ebatervislikuks, kuivaks ja ärritunuks. Kehaemulsioonid, kreemid ja kosmeetika võivad natukene aidata, kuid ei lahenda probleemi, mis on seestpool neerudest tingitud.

Väsimus


Kui neerud on terved, toodavad nad EPO hormooni, mis teevad rohkem punaseid vereliblesid ja toovad hapnikku kuhu vaja. Kui vere punaliblede arv on langenud, tekib väsimus ja see mõjutab aju ning lihaseid. See on ka märk tõsisesest aneemiast.

Õhupuudus

See on üldine probleem, kuid see võib olla seotud neerude kahjustustega. Kui kehas ei ole piisavalt hapnikku, on põhjus vähestes punastes verelibledes, mis toovad kõikjale hapnikku.

Metalne maitse suus

Jäätmete kogunemine muudab vere maitset ja põhjustab halva hingeõhu teket. Teine märk neerukahjustustest on muutused teatud toitude maitses või isutus.

Valu

Valu selja ülaosas, kus neerud paiknevad, on veel üks märk neerukahjustusest. Valu võib olla märk infektsioonist või neerukividest.

Halb tasakaal ja peapööritus

Halva hapnikuvooluga ajule on selge märk tõsisest aneemiast, kuid ka neerupuudulikkusest. See halvab tähelepanu ja keskendumisvõimet, teeb uimaseks ja tekib peapööritus ning võib põhjustada mäluhäireid.

Toitu tervislikult ja lisa oma menüüsse rohkem antioksüdante ning toidulisandeid, et neerud töötaksid probleemideta ja nii nagu peavad.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!