See ema arvas, et andis oma tütrele kahjutu mänguasja, aga ta ei teadnud milline oht tema tütre käes tegelikult varitses


Foto: Näpuvurr on hetkel kuum kaup, kuid need lahedad vidinad kannavad endas ka suuri ohte. Artikkel avaldatud: 02.06.2017, 15:03.

Näpuvurr on hetkel ülikuum teema ja vurrid kaovad poest nagu soojad saiad. Selle vidina leiutas algselt teadlasest ema oma tütrele, kuna naine kannatas ärevushäire all ja ei saanud enam oma tütrega mängida.

YouTube’is on õpetused erinevatest trikkidest, mis selle vurriga teha saab ja kuidas seda üldse kasutada saab. Kõige lihtsam moodus selle kasutamiseks on hoida vurri keskelt kahe sõrmega kinni ja panna vurr pöörlema. Mida suurem on jõud, seda kiiremini see keerleb ja lahedamalt mõjub.

Esmapilgul tundub see täiesti kahjutu mänguasjana, kuid mõni aeg tagasi tabas sotsiaalmeediat näpuvurriga seoses šokeeriv lugu.

Kelly Rose Joniec Texasest oleks peaagu kaotanud oma tütre selle mänguasja tõttu. Nagu ka paljud teised lapsed, oli tema tütar Britton vurrist sõltuvuses.

Ühel päeval ujumistrennist koju sõites, kuulis Kelly Brittonit auto tagaistmel öökivaid häälitsusi tegemas. Kui ta ümber pööras, et näha, mis toimub, oli ta tütre nägu üleni punane ja ila tilkus suust. Täiesti paanikas ema tõmbas kohe auto tee äärde ja proovis tütrele Heimlich’i võtet teha, kuid see ei õnnestunud.

Tütar suutis endiselt häälitsusi teha ja osutas oma kõrile, et ta on midagi alla neelanud. Ta oli vurri osa suhu pannud, et seda puhtaks teha, kuid tõmbas selle endale kõrisse.


Kelly tormas tütrega kiirabisse. Haiglas avastasid arstid röntgeniga Brittonil tema söögitorus metallitüki. Metallitükk eemaldati ja Brittoni elu päästeti.

Õnneks Britton ei lämbunud, kuid nüüd on see selge oht teistele lastele, kes seda mänguasja korralikult kasutada ei oska. Sellest tulenevalt tegi Kelly sotsiaalmeedias hoiatuse:

«Hoiatan kõiki lapsevanemaid selle eest, mis minu lapsega juhtus. Näpuvurrid on praegu kuum kaup ja nendega mängitakse igal pool. Kõik saavad neid osta, kuid kõik vurrid ei tule eakohase hoiatusega.

Puksid tulevad suht kergelt välja ja on tõsiseks lämbumisohuks alla 8-aastastele lastele.»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!