Neid signaale, mida keha saadab, ei tohiks ükski naine ignoreerida – 6 südameataki sümptomit, mis esinevad ainult naistel


Foto: Sellest artiklist saad teada, millised sümptomid esinevad naistel enne infarkti. Artikkel avaldatud: 01.08.2017, 12:06.

Südameinfarktid on tänapäeva maailmas üks peamisi varajase surma põhjuseid, kuid tavaliselt just enne tragöödiat saadab meie keha meile signaale, mida me lihtsalt ei tohiks ignoreerida.

Selgub, et meestel ja naistel on erinevad sümptomid. Siin on 6 märki, mida iga naine peaks teadma, et hoida haigus endast nii kaugel kui võimalik.

1. Valu seljas, kaelas, lõuas ja kätes

Need märgid võivad segadusse ajada, kuna infarkt on seotud peamiselt valuga rinnus või vasakpoolses käes, mitte kaelas või lõualuus. Valu võib olla progresseeruv, terav, äge või äkiline. See võib isegi äratada sind keset ööd, sellepärast konsulteeri arstiga niipea, kui märkad ebatavalisi sümptomeid.

2. Terav kõhuvalu, paha olek

Mõned signaalid lähenevast südameinfarktist võib segi ajada mürgistuse, gripi või kõrvetiste nähtudega. Mõnikord avaldub naistel surve kõhupiirkonda, mida võib võrrelda «nagu elevant istuks kõhu peale» tundega.

3. Külm higi

Külm higi on naiste hulgas üks tavaline sümptom. See võib tunduda olevat kuidagi seotud stressiga, kuid kui Sul varem sarnaseid sümptomeid pole olnud, peaksid külastama spetsialisti.


4. Hingamisraskused ja uimasus

Põhjuseta hingamisraskused on märk lähenevast südameatakist. Naised, kes selle üle elasid, ütlesid, et tundsid, nagu oleks maratoni läbinud, kuigi nad isegi ei liikunud.

5. Kasvanud väsimus

Kui isegi pärast pikka puhkamist tunned liigset väsimust ja ei suuda teha lihtsaid toiminguid, nagu näiteks vannituppa minna, on see murettekitav signaal ja põhjus pöörata tähelepanu oma südame-veresoonkonna seisundile.

6. Surve ja valu rinnus

Rindkerevalu, ebamugavustunne, põletustunne, rindkeresurve – kõik need sümptomid ilmnevad sõltumata Sinu soost, kuid mõned naised tunnevad valu mitte ainult vasakul pool rinda, vaid kogu rinna piirkonnas. Kui valu või rõhuv tunne mõne minuti jooksul ei kao, pöördu viivitamatult arsti poole.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!