sleeping-right-side
Pole saladus, et uni on üks kõige olulisem komponent füüsilise ja vaimse tervise korrasolekuks. Vähesed inimesed mõtlevad sellele, et une kvaliteet on sama tähtis kui selle kogus. Arvukad teadlaste uuringud pooside kohta magamise ajal on näidanud, et sellest sõltub naha seisund, seedimissüsteem ja isegi immuunsus.


Täna räägime sellest, kumma külje peal magades parem uni on: parema või vasaku ning MIKS. Piisav uni on hea tervise pant!

ASENDID UNE AJAL

Magamispoose on väga palju: kõhuli, selili, parema või vasakul külje peal ja isegi püsti.

Selili magamine võib kaasa tuua norskamise, raskendatud hingamise ja see on ohtlik inimestele, kes kannatavad astma käes või on kalduvus uneapnoele (ajutine hingamise lakkamine). Samuti on uuringud näidanud, et inimestel, kes magavad selili, on madal hapnikusisaldus veres ja see suurendab hingamisteede haiguste riski.

Harjumus magada paremal küljel võib põhjustada seedehäireid. Lümfisüsteem aeglustub ja keha lõpetab organismist toksiinide väljaviimise, mille tulemuseks võib olla mõne ohtliku haiguse teke.

Vasakul küljel magamist peetakse kõige kasulikumaks. See aktiveerib seedesüsteemi, eriti mao ja kõhunäärme, ning aitab lümfisüsteemil organismist välja viia toksiine ja jääkaineid.

TEHNIKAD, MILLEGA ON LIHTNE MUUTA MAGAMISPOOSI

1. Heida pikali nii, et vasakul pool oleks rohkem ruumi. Siis tundub paremal küljel magamine ebamugav ja Sa keerad ennast parema meelega vasakule küljele.

2. Pane öö valgus või laualamp voodi paremale poolele. Sa alateadlikult tahad une ajal valgusest eemale pöörata ja nii on palju lihtsam jääda vasakule küljele.

3. Pane parema külje taha suur padi või pehme mänguasi. See ei anna Sulle siis võimalust ümber keerata või takistab Sul magada paremal küljel ja Sa keerad tagasi vasakule küljele.

Ükskõik kummal pool Sa magad, oluline on piisavalt und saada ja ennast välja puhata, sest see tagab hea tervise, positiivse meele ja pika eluea!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!