See lihtne ja tervislik õli ravib ärevust ja stressi ning vähendab himu suitsu ja alkoholi järele


Foto: Musta pipra õli on tervisele väga kasulik ja aitab mitmesuguste tervisehädade puhul. Artikkel avaldatud: 03.10.2017, 12:40.

Juba sajandeid on inimesed erinevaid vürtse kasutanud mitmesuguste tervisehädade raviks. Must pipar ei ole selles nimekirjas täna populaarsemate hulgas, kuid vanasti kasutati seda isegi ka maksevahendina.

Must pipar ise on väga tervislik ja kasulik keha jaoks, kuid musta pipra õli mängib tervise üldises mõttes veelgi suuremat rolli.

Musta pipra õli kasu:

  • Mustal pipral on arvukalt tervislikke omadusi, kaasa arvatud et see on lahtistav, antibakteriaalne, kõhupuhituse vastu, antioksüdantide rikas, põletikuvastane, diureetikum, antiseptiline, stimulant ja teised.
  • See rahustab magu: must pipar aitab vallandada soolhappe sekretsiooni soolestikus ja selle tulemusena ravib selliseid haigusi nagu koolik, kõhukinnisus ja kõhulahtisus.
  • Must pipar vähendab ka gaaside esinemist ja suurendab tervislikku urineerimist ja higistamist.
  • Stimuleerib kehakaalu langust: must pipar lahustab kergesti kehasse kinni jäänud rasvarakke ja võimaldab organismil neid hõlpsalt kasutada.
  • Parandab hingamist: must pipar aitab tõsta hingamisteede jõudlust ja aitab nohu ning põskkoopapõletiku puhul.
  • Tapab ära bakterid.
  • Mustas pipras on ühendid, mis takistavad vabade radikaalide levimist, ennetades sellega maksakahjustusi ja vähki.

Musta pipra õli võib kasutada mitmesuguses vormis, nagu sisse hingates, suu kaudu manustades ja välispidiselt määrides ning ostmiseks soovitame kasutada Google’i abi – saab tellida mitmetest Eesti internetipoodidest.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!