Tüdruk paneb oma mobiiltelefoni padja alla ja jääb magama. Pärast seda, mis temaga juhtus, ei tee ma seda sama mitte kunagi


Foto: Mobiiltelefon võib süttida või plahvatada, kui õhk sellele ligi ei pääse. Artikkel avaldatud: 09.10.2017, 11:17.

Mobiiltelefonid on muutunud täna meie lahutamatuteks kaaslasteks. Päeva jooksul hoiame me neid mitu korda käes ja topime endale kotti või taskusse.

Ööseks paneme me telefoni enda kõrvale ja see on tavaliselt viimane asi, mida me enne uinumist näeme ja esimene asi, mida me ärgates vaatame. Tehtud uuringud on näidanud, et seda teeb 44 protsenti inimestest, kuid telefoni oma padja alla panemine võib olla väga ohtlik.

Twitteris jagatud hirmutavad pildid näitavad, mis juhtus telefoniga padja all. See plahvatas ja see ei olnud esmakordne juhtum. 2014. aastal märkas üks Texasest pärit nooruk, et tema padja alt tuleb suitsu ja avastas seejärel, et tema padja all on mobiiltelefon, mis süttinud oli.


Isegi mobiiltelefoni käsiraamatud hoiatavad kasutajaid potentsiaalse ohu eest: «Seadme katmine voodipesu, keha, paksude riiete või muude materjalidega, mis oluliselt mõjutavad seadmele õhu juurdepääsu, võivad mõjutada telefoni jõudlust ja põhjustada tulekahju või plahvatuse ohu, mis võib viia tõsiste kehavigastuste tekitamise või vara kahjustamiseni.»

Soovitatav on jätta mobiiltelefon kõvale pinnale, kus õhk pääseks ligi ja soojus saaks hajuda. Aku võib muidu üle kuumeneda ja isegi plahvatada ning põhjustada tulekahju.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!