6 asja, mis juhtuvad Sinu kehaga, kui lähed üle ketodieedile


Foto: Sellest artiklist saad teada, mis juhtub Sinu kehaga ketodieedi ajal. Artikkel avaldatud: 26.09.2017, 13:47.

Kindlasti oled kuulnud ketodieedist ehk siis vähese süsivesikute ja suure rasvasisaldusega dieedist. See on populaarne toitumistrend nii sportlaste kui ka keskmise rahva hulgas, aga mis juhtub Sinu kehaga kui alustad ketodieeti?

1. Sinu insuliini tase langeb

Normaalse toitumise korral on suhkrusisaldusega toidu söömisel Sinu insuliini tase kõrgem, kuid ketoosi ajal langeb Sinu insuliini tase.

Madalama insuliinitasemega hakkab keha süsivesikute asemel rasva kütusena kasutama, mis tähendab et põletad rohkem rasva ja kaotad kiiremini kaalu.

2. Sa oled päeva jooksul vähem näljane

Kuna Sa suurendad valgu tarbimist, on Sul kauem kõht täis, kuid see võib ka Sinu söögiisu pärssida.

3. Sa võid hakata ennast haigena tundma

Keto puhul võib olla üks kõrvaltoime nn «keto-palavik», mis tekib üleminekul süsivesikutelt rasvale. Võimalike kõrvalnähtuste hulka kuuluvad peavalu, iiveldus, uimasus, lihaste krambid ja väsimus.


4. Sinu hingeõhk võib lõhnata

Kanna parem suuõhuvärskendajat või pastille kaasas, kuna mõnel võib ketodieet muuta hingeõhu ebameeldivaks, kuna ketoonide toel tekib maksas atsetoon ja see kannab lõhna.

5. Sul võib kõht kinni olla

Kuna Sa ei saa piisavalt kiudained, siis Sinu soolestik ei tööta korralikult ja sellest tekib ebamugavus. Kiudaineid või eraldi juurde süüa või siis proovida sümptomite leevendamiseks madala süsivesikute sisalduse lisamist.

6. Sinu keha võib aeglustuda

Kui oled sportlane, võib varajases üleminekuperioodis keha olla veidi aeglane. Dieedi varajases faasis võid tunda ennast natuke väsinuna, isegi kui Sa pole sportlane, aga kui Sinu keha on ketoga kohanenud, pole Sul mingeid probleeme raskete treeningutega.

Paljud sportlased leiavad, et keto ajal on nende tulemused paranenud ja need paar rasket nädalat harjumiseks on seda väärt.

Need sümptomid ei mõjuta kõiki, nii et kui oled huvitatud ketodieedist, siis proovi ja vaata, kuidas see Sulle sobib, aga kui otsustad ketoga hüvasti jätta, siis ära hüppa kohe tagasi vanade harjumuste juurde, vaid samamoodi aeglaselt samm-sammult suurenda süsivesikute hulka.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!