internet

Oled mõelnud, miks ekraanil olev hiirekursor on natukene kaldu? Loogilisem oleks, et kursor oleks ju otse, sest nii oleks lihtsam arvutiga töötada. Vastuse leidmiseks tuleb minna 30 aasta tagusesse minevikku, kui leiutati hiir.

Tegelikkuses oligi esimene kursor vertikaalne ja täiesti sirge, aga kuna toona graafika ja monitoride resolutsioon (lahutusvõime) oli väga kehv, siis seetõttu oli võimatu luua väikeste mõõtmetega, aga samal ajal täiesti vertikaalset ja kasutajale koheselt nähtavat märgist. Mõõtmeid ei soovitud suurendada, vaid lahendusena liigutati kursori ots natukene vasakule ning parem külg jäeti 45 kraadise kalde alla.

30 aastaga on toimunud arvutitööstuses suur areng. Monitoride ja kuvaride lahutusvõime on paranenud, mis annaks võimaluse täiesti vertikaalse kursori loomiseks, aga lähtudes traditsioonidest, siis seda ei tehta.

Küll, aga kui kopeerida veebibrauseritest teksti või kasutada kirjutamiseks tekstiprogramme, siis märkate, et kursor läheb koheselt otseks. Kaldus kursoriga oleks see töö väga ebamugav ja tüütu.

Toimetaja märkus: mitu korda artikli lugemise ajal jälgisid hiirekursorit või proovisid kopeerida teksti? 

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!