Põhiprobleemiks on saasteained. Lumel on väga hea omadus püüda ja hoida kinni autode heitgaasidest tulenevaid saasteaineid ning seetõttu lumi, mis on puutunud natukenegi kokku heitgaasidega, sisaldab olulises koguses erinevaid mürkaineid.
Toksilistest ainetest leiti kõige rohkem benseeni, tolueeni, etüülbenseeni ja ksüleeni. Benseeni leidub näiteks naftas ja kasutatakse enamasti vaheühendina teiste kemikaalide tootmisel.
Tolueeni ja ksüleeni näiteks kasutatakse lahustina. Etüülbenseeni saadaksegi benseenist ning edasi kasutatakse stüreeni tootmiseks, millest omakorda tehakse plaste ja polümeere.
Reklaam
Üle 5000+ täiskasvanu toote. Kaunid pesud naistele. Hea erootikapood.
loveshop.ee (18+)Vaata tooteidUuringust selgus, et kui lumi puutub kokku mistahes autode heitgaasidega, siis piisab kõigest ühest tunnist, et lumes leiduvate saasteainete ja toksiliste osakeste tase suurenes oluliselt.
Lisaks lumest saateained ei kao. Lumi käitub kui käsnana, mis imeb endasse saateained, mis jäävad lumes olevate jääkristallide vahele lõksu ning on seal kuniks lumi ära sulab. Seetõttu isegi, kui lumi ei ole pikalt heitgaasidega kokku puutunud, on seal siiski erinevad mürk – ja saasteained.
Uuring ilmus ajakirjas Environmental Science: Processes & Impacts, mille viisid läbi rühm Kanada McGilli ülikooli teadlasi.