Ta ei mõelnud sel hetkel tagajärgedele, kui tema poiss-sõber veenis teda ilma kummita vahekorras olema


Foto: Mariana Iacono nakatus 19-aastaselt HIV-i, kuid õppis sellega elama, on õnnelik ja abiellub varsti. Artikkel avaldatud: 21.09.2017, 12:12.

Kui argentiinlanna Mariana Iacono oli 19-aastane, veenis tema poiss-sõber teda ilma kummita vahekorras olema. Kuigi esialgu ei tahtnud ta seda, siis lõpuks ta andis järele.

See muutis Mariana elu igaveseks, kuna ta nakatus HIV-i, mis lõpuks kujuneb AIDS-iks. Nüüd teeb argentiinlanna kõik, et elada elu nii tavapäraselt kui võimalik.

Enne diagnoosi saamist küsisid arstid, kas ta on kunagi süstinud narkootikume või on olnud mitme partneriga kaitsmata seksuaalsuhtes. Kuna Mariana polnud kumbagi teinud, siis öeldi talle, et on väga ebatõenäoline, et ta oleks nakatunud.

Kuid testi tulemused näitasid, et ta oli tõesti HIV-positiivne. Kui Mariana rääkis oma perele oma seisundist, siis arvas tema pere esialgu, et ta üritab öelda, et ta on rase. 70-aastane isa lihtsalt ei suutnud aru saada, kuidas tema tütar tema sõnul «hoorade haigust» põdes.

Pärast oma poiss-sõbrast lahkuminekut, hakkas Mariana kohtuma oma eksiga, kes ütles, et ei hooli, et tal on HIV. «Kuid me ei seksinud kunagi,» ütles Mariana. «Mul ei olnud ka mingit soovi, aga ma mõistsin varsti, et ta isegi ei taha suudelda mind.» Peagi läksid nad lahku.

Mariana sisenes seejärel «eksperimenteerimisfaasi», kus teda raputasid vastandlikud emotsioonid. Näiteks mõtles ta, kas ta peaks kohe rääkima oma HIV-i kohta, kui ta kellegagi esmakordselt tutvub.

Kui ei, siis millal on õige aeg kellelegi öelda oma seisundi kohta? Kuigi Mariana teadis, et ta ei soovi oma haiguse kohta rääkida, siis võib ta ka ohutut seksi harrastada. Peale selle oli noor naine mures, et tema seisund ei lase tal kellegagi pikaajalist suhet tekkida.

2014. aastal hakkas kõik muutuma. Reisil Brasiiliasse kohtus ta Caio Mota’ga. «Me saime sellel reisil kokku ja suudlesime, aga siis pidin ma Buenos Airesesse tagasi pöörduma,» meenutas ta.


Nad hoidsid ühendust Facebooki’s ja Mariana varsti tunnistas, et tal on HIV. Oodates, et ta jäetakse kohe maha, üllatas Caio vastus teda hoopis väga.

«Saades teada, et Mariana’l on HIV, ei olnud mulle probleem,» ütles brasiillane. «Tõde on see, et ma ei kartnud – ma teadsin palju HIV-i kohta. Minu jaoks oli hoopis muid raskusi: ma tahtsin temaga koos olla, aga tema elas Argentiinas ja mina elasin Brasiilias, see oli minu jaoks probleem.»

Nüüd elavad Mariana ja Caio koos paarina, kus ühel on viirus ja teisel seda pole. Nad harrastavad ka seksi ilma kondoomita. Kuna Mariana võtab vajalikke ravimeid, siis on Caio nakatumise tõenäosus minimaalne. See aga ei tähenda, et seal ei oleks riske.

Küsides, kas ta kardab haigestumist, vastas Caio järgnevalt: «Ma arvan, et me peame hirmu võrrandist välja võtma ja asju teistmoodi vaatama. Pärast aastaid kooselu Mariana’ga ja nähes, kuidas ta oma seisundiga tegeleb, oleme õppinud seda koos tegema.

Elu on näidanud, et pole midagi karta – on ainult väljakutsed, millega me peame silmitsi seisma ja me peaksime seda tegema armastusega.»

Paar tahab nüüd lapsi saada ja nad soovivad seda teha loomulikul teel. Oktoobris nad abielluvad. Kindlasti on selge, et selle paari armastus üksteise vastu on suurem kui paljud Mariana haigusega seotud väljakutsed.

Nüüd, 35-aastaselt, on ta õppinud, et saab selle haigusega elada, kui Sul on keegi, kes Sind mõistab. Soovime mõlemale tulevikuks palju õnne!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!