Oled liiga väsinud või laisk? Need 8 kodust nippi on täpselt Sinu jaoks


Foto: Selles artiklis on toodud nutikad nipid majapidamistööde tegemiseks laiskadele. Artikkel avaldatud: 28.09.2017, 13:13.

Kõigil on kiire ja paljudel inimestel ei ole aega teha kodutöid. On ka neid, kes tunnistavad, et nad on majapidamistööde jaoks liiga laisad.

Allpool on toodud mõnusad nutikad nipid, mis muudavad kõige raskemad ja aeganõudvamad ülesanded lihtsaks ja meeldivaks.

1. Hoia ahi puhas

Kas Sa lihtsalt ei taha ahju puhastada pärast koogi küpsetamist või pizza valmistamist? Selle ülesande vältimiseks aseta foolium ahju plaadi alla ja kõik, mis üle tilgub, kukub fooliumile, mida on kerge ahjust koos mustusega eemaldada.

2. Äravoolu puhastamine

Lihtsalt vala kord nädalas keevat vett äravooluauku. See hoiab ära ummistuste tekke.

3. Ülevalt alla

Majapidamistööde tegemisel on tähtis loogiline süsteem – alati puhasta ülevalt alla! Kui teed seda vastupidi, pead tõenäoliselt kaks korda puhastama, sest tolm ja mustus vajuvad allapoole.


4. Kadunud ja leitud

Selle asemel, et asju ära visata, kui Sa neile kasutust ei leia, siis hoia neid asju vanas kastis. See võib olla kaotatud lauamängu tükk või kruvi. Kaotatud ja leitud kasti tekitamine võib säästa Sind uute asjade ostmisest kui midagi ära kaob.

5. Külmikus olev mustusepaber

Külmkapi puhastamine on samuti üsna tülikas, kui sinna palju mustust on kogunenud, kuid selle ülesande täielikuks vältimiseks aseta külmkappi mustusepaber. Kui midagi lekib või jätab märgi, pead ainult paberi vahetama.

6. Mikrolaineahju puhastamine

See on koht, kus äädikas aitab. Võta ½ tassi vett ja lisa sinna natuke äädikat. Seejärel pane tass mikrosse ja lase ahjul 2 minutit kõige kõrgema soojusastmega töötada. Siis pühi lihtsalt mustus ahjust maha.

7. Blenderi puhastamine

Pärast blenderi kasutamist pane sinna sisse sooja vett ja tilk nõudepesuvahendit ning lase blenderil 10 sekundit töötada. Seejärel loputa blender veelkord läbi ja blender ongi puhas.

8. Lõhnade kõrvaldamine

Potpourri’ga saab majast eemaldada halvad lõhnad. Peale värske lõhna lisab taimede ja ürtide segu kodule ilusa kaunistuse.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!