27-aastane rase ema ei saa selle tuntud hobi pärast oma lapsi kasvatada


Foto: Louise Cooke'il on ilus ja armastav pere, kuid Louise teadis, et tema aeg tema perekonna kõrval on piiratud. Artikkel avaldatud: 04.07.2017, 13:50.

Kõik on kuulnud päevitamise ohtlikkusest. Riskid on teatud juhtudel väga suured, kuid eriti noored ei hooli neist ning käivad palju solaariumis ja suvel rannas päevitamas. See on populaarne ajaviide.

Kas see risk on seda siiski väärt? Järgmine kord, kui päikese kätte lähed, siis mõtle järgnevale noore naisega juhtunud traagilisele loole.

Louise Cooke’il on ilus ja armastav pere. Tal on kolm last: 6-aastane Summer, 4-aastane Mason ja 18-kuune Chloe. Hiljuti ta abiellus. Vaatamata sellele, et ta on kõigest 27 aastat vana, on Louise aeg tema perekonna kõrval piiratud.

Louise lahutas oma esimesest abikaasast 23-aastaselt. Tal oli kaks väikest last ja ta otsis enesekindlust. Ta hakkas solaariumis käima. «Olles alati olnud kahvatu, hakkasin peagi saama komplimente oma jume kohta ja ma tundsin ennast hästi,» ütles ta.

Ta hakkas solaariumis käima kolm korda nädalas. Louise lõpetas solaariumis käimise, kui ta kohtus oma tulevase abikaasa Martyniga. Viis kuud pärast seda, kui nad kohtusid, sai Louise teada, et ta on rase.

Umbes kuu pärast rasedusest teadasaamist, avastas Louise enda seljalt sügeleva ja veritseva sünnimärgi. Ta ei pööranud sellele väga suurt tähelepanu, kuid Martyni ema utsitas teda arsti poole pöörduma. Sünnimärk eemaldati ja testiti ning kui vastus tuli, Louise süda murdus. See oli melanoom.


Kuus nädalat hiljem avastas ta oma kaelal muhu. Muhk eemaldati, kuid tuli välja, et vähk on edasi levinud. Louise’il diagnoositi neljanda astme nahavähk.

«Ma lihtsalt nutsin.» «Ma olin 24. nädalat rase ja mul oli kodus kaks väikest last ning mulle öeldi, et olen surmavalt haige,» ütles Louise.

Ta sünnitas õnneliku ja terve tütre, kuid ta teadis, et nende aeg siin koos saab olema liiga lühike. Louise ja Martyn abiellusid neli kuud hiljem. Mõni kuu hiljem avastati Louise’i ajus uus kolle.

«Ma loodan, et Summeril ja Masonil jäävad minust mingid mälestused, kuid mu süda murdub, kuna Chloe on liiga noor, et mind mäletada,» ütles Louise.

Louise suri kuu aega tagasi.

Louise rääkis oma loo, et tõsta teadlikkust päevitamise ohtude üle. «Kardan, et teised noored mehed ja naised teevad sama saatusliku vea nagu mina ja asetavad oma välimuse ettepoole oma tervisest.»

«Kui sa tahad päevitust, kasuta spreid. Lapsed ei tohiks solaariumi pärast jääda ilma oma emadest.»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!