1. Saarmad

happy-animal-facts-1

Saarmad hoiavad üksteisel kätest, kui nad söövad, magavad või puhkavad. Põhjus on imelihtne – nii ei kaota pereliikmed üksteist ära.

2. Jaapani makaagid

interesting-happy-facts-23

Teadsid, et Jaapani makaagid teevad lumepalle, et nendega mängida. Lisaks kasutavad nad münte, et osta automaatidest erinevaid snäkke.

3. Merihobud

happy-animal-facts-23

Merihobud valivad omale paarilise kogu eluks ning liikudes hoiavad nad üksteist sabadest, et nad mitte kuidagi üksteist ära ei kaotaks.

4. Oravad

happy-animal-facts-35

Oravad on väga hoolivad loomad. Kui nad leiavad hüljatud oravabeebi, siis mahajätmise asemel, võtavad nad vastsündinud enda pessa kaasa ja kasvatavad ta üles.

Lisaks oravate kohta on veel üks huvitav teada fakt – tänu neile armsatele loomadele kasvab maailmas miljoneid puid ja põhjus on jällegi lihtne – nad ei mäleta, kuhu nad oma tõrud või seemned peitsid.

5. Lehmad

interesting-happy-facts-4

Hiljutised uuringud tõestasid, et lehmad valivad omale karjast sõbranna, kellega ollakse sõprussuhtes kaua. Kui mingil põhjusel sõbrannad üksteisest eraldada, siis tõuseb mõlema stressitase ning nad toodavad vähem piima.

Seega farmerid peaksid hoidma silma peal, millised lehmad omavahel kõige rohkem suhtlevad ning mitte mingil juhul neid eraldama, vaid vastupidi hoidma neid võimalikult lähedal. See vähendab looma stressitaset ning ühtlasi tõstab piimatoodangut.

6. Pingviinid

interesting-happy-facts-16

Pingviide elukorraldus on väga huvitav – nad elavad karjades ja ehitavad omale “laagripaiga”. Nad suhtlevad üksteisega palju. Nad kasvatavad ja hoolitsevad järglaste eest kordamööda.

Mis kõige huvitavam – paar jääb kokku kogu eluks ning kui õige paariline on leitud, siis ettepanek kooseluks ei tehta küll sõrmusega vaid hoopis kiviga.

7. Delfiinid

interesting-happy-facts-17

Delfiine peetakse maailmas kõige intelligentsemaks liigiks loomariigis. Sarnaselt inimesele on nad väga sotsiaalsed ja kutsuvad üksteist nimepidi.

Kui karjas on keegi haige või väsinud, siis tema eest hoolitsetakse ja teda ei jäeta kunagi maha. Suhtluseks kasutatakse klõbinaid, vilet ja muid häälitsusi ning lisaks kehakeelt nagu poosid ja puutumine.

Delfiine on võimalik õpetada käsitlema tööriistu nagu näiteks kandma hambakaitsmeid. Delfiini vanemad andsid antud teadmised edasi oma tütartele. Sarnaselt on käitunud ka shimpansid, aga viimased annavad teadmised edasi nii poegadele kui ka tütartele.

8. Lunnid

interesting-happy-facts-36

Ka lunnid leiavad omale paarilise kogu eluks. Pärast õige leidmist ehitavad nad omale “maja”, milles on olemas isegi WC.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!