See modell lõpetas kalorite lugemise. Mis juhtus pärast, tema keha ja emotsioonidega, see on hämmastav.


Foto: Liza Golden-Bhojwani hakkas modellindusega tegelema, kui ta oli vaid 17. Liza lõpetas enda piinamise ja näljutamise ning temast on saanud särav ja õnnelik naine. Artikkel avaldatud: 18.05.2017, 13:11.

Liza Golden-Bhojwani hakkas modellindusega tegelema, kui ta oli vaid 17. Tema karjäär läks hästi, kuid peagi märkas ta, et tema figuur ei vastanud päris moetööstuse kõrgeimatele standarditele.

Liza hakkas pidama väga ranget dieeti, mis lubas tal süüa päevas ainult 500 kcal, seega kolmandik soovitatud kalorite kogusest, hea tervisliku seisundi säilitamiseks.

Tema tüüpiline söök koosnes ainult 20 keedetud hernest. Sel hetkel oli tema puusaümbermõõt 86 cm.

Dieedipidamine hakkas ennast ära tasuma. Liza kõndis kõige mainekamatel moelavadel ja esitles kuusaimate moedisainerite loomingut.

Kõik tundus minevat plaanipäraselt kuni ühel õhtul juhtus midagi väga ootamatut, mis sundis Lizat tegema suure otsuse oma elus.

Õhtusöögi ajal Liza minestas. Kui ta teadvusele tuli, teadis ta, et peab hakkama rohkem sööma. Vähehaaval hakkas ta kalorite tarbimist suurendama. Ta alustas mandlitest kuni lõpuks sõi, mida tahtis.

Vaatamata oma uutele toitumisharjumustele, sai ta endiselt modellimaailmas väga palju pakkumisi.

Lõpuks hakkas tema talje siiski paisuma ja tema teeneid ei vajatud enam kui puusaümbermõõt oli jõudnud 91 cm. Liza oli modellitööks «liiga paks».

Liza sattus masendusse ja tema enesekindlus kukkus kolinal. «Ma arvasin, et olen nõrk, ma ei hooli piisavalt või äkki ma lihtsalt ei taha seda piisavalt.»


Liza sattus Indiasse, kus ta kohtus mehega, kellesse ta armus ja jäi sinna elama. Motiveeritud ja õnnelikuga otsustas ta modellindusse tagasi sukelduda.

Tema esimene mõte oli kaotada kaalu, kuid siis mõistis ta midagi: «Miks ma oma keha vastu võitlen?» küsis ta endalt, «Miks ma ei ole lihtsalt mina ise?»

Liza jätkas normaalset toitumist ja leidis oma “loomuliku” figuuri.

Sellest ajast on Liza palju õnnelikum ja elab täiuslikku elu.

Ta ei piitsuta oma keha ja ütleb: «Ma söön, mida ma tahan ja ma ei tunne ennast süüdi.»

Tema kumerused on naiselikud ja graatsilised ning ta töötab nüüd «pluss suuruses» modellina. Ta on otsustanud hävitada klišeed, mis on seotud ilu ja saledusega ning peab tunnistama, et ta on teinud väga head tööd!

Liza on väga ilus ja särav – teda vaadates on lihtne kahtluse alla seada kõik praegused «ilu standardid»: Miks peaks äärmuslik kõhnus olema ihaldatav?

Liiga palju noori tüdrukuid on täna mõjutatud fotošopitud figuuridest, mis on reaalses elus saavutatav ainult ekstreemse dieediga näljutamiseni nagu Liza oli seda harjunud tegema.

Kuna Liza lõpetas enda piinamise ja näljutamise, on temast saanud särav ja õnnelik naine. See ei ole üllatav, sest õnn ei sõltu välimusest, vaid harmoonilisest, lahkest ja tasakaalustatud suhtest iseendaga.

Me peaksime olema õrnad oma kehaga ja austama oma vajadusi. Järgime Liza eeskuju ja õpime ennast armastama täpselt sellisena nagu me oleme!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!