Poiss kaotas 75% oma nägemisest pärast selle levinud asjaga mängimist


Foto: Laseritega mängimine pole naljaasi ja nende valesti kasutamisel võivad olla väga kurvad ja tõsised tagajärjed. Artikkel avaldatud: 01.03.2018, 13:09.

Lapsed saavad haavu, kriimustusi ja sinikaid, kuna on väga julged ja uudishimulikud. See on loomulik osa kasvuprotsessist. Mäng, mis tundub kahjutuna, võib sekunditega muutuda väga tõsiseks.

Laserpointerit on lõbus kasutada näiteks kosmoselaeva mängides või lemmiklooma edasi-tagasi jooksutades, kuid 8-aastase poisiga juhtunu põhjal võivad laserpointerid põhjustada väga tõsiseid tagajärgi.

Johnny Marshall nägi koolis laserpliiatsit ja tahtis ka endale sellist ägedat asja saada. Pika mangumise peale tema vanemad ostsidki talle ühe sellise.

Johnny mängis oma uue leluga kodus ja uudishimust suunas laseri oma silmadesse. Mõne hetkega sai ta põletushaavad ja püsivad kahjustused silmade võrkkestas.

Tervisekaitseamet väidab, et laserpointerid, mis jäävad vahemikku 3-5 millivatti, on tervisele ohutud ja mingeid varasemaid sellelaadseid juhtumeid nendega pole olnud.

Siiski saab internetist tellida lasereid, mis selle piiri ületavad ja kujutavad endast ohtu kõigile, kes nendega kokku puutuvad.

Tuli välja, et see konkreetne ese oli tellitud internetist ja ei vastanud ohutusnõuetele.


Kui kasutate laserpointerit, siis on oluline meeles pidada 7 ohutusnõuannet:

Ärge kasutage heakskiitmata esemeid – imporditud laserid on palju ohtlikumad, sest neid pole kontrollitud ja nende võimsus on tavaliselt palju suurem lubatust.

Ärge suunake kunagi laserit näkku või silma – laserkiired võivad kahjustada silma võrkkesta.

Ärge suunake laserit lennukite suunas – isegi kõige nõrgem laser jõuab kuni 3,5 km kõrgusele ja on lennukite süsteemidele äärmiselt ohtlik.

Ärge suunake laserit autode pihta – laser võib põhjustada autojuhtidel ajutist nägemise kaotust või pimeala.

Ärge hoidke laserkiirt nahal – võimas laser võib tekitada põletushaavu.

Ärge suunake laserit loomade pihta – loomadega juhtub sama mis inimestega, nad võivad pimedaks jääda või põletada saada.

Ära anna laserpointerit lastele – lapsed ei mõista selle ohte ja võivad ennast või teisi vigastada.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!