10 olulist asja, mida peaksid oma lapsele 10. eluaastaks selgeks õpetama


Foto: Sellest artiklist saad teada, millised olulised asjad tuleks oma lapsele 10. eluaastaks selgeks õpetada, et temast kasvaks hea ja enesekindel inimene. Artikkel avaldatud: 22.09.2017, 13:35.

Kui saad lapsevanemaks, siis võtad suure vastutuse oma lapse tuleviku eest. Igaüks tahab, et nende lapsed oleksid lahked, ausad, mõistlikud ja vaprad, kuid need omadused ei teki iseenesest. Hea kasvatus ja isiklik eeskuju on edu võtmed.

Allpool on 10 asja, mida võiksid oma lapsele õpetada, enne kui ta saab 10-aastaseks.

1. Sa pead austama nii tüdrukuid kui poisse. Nad on võrdsed

Teiste austamine on oluline tunnus, mida Sinu laps peaks omandama, sealhulgas austama teisi samas vanuses lapsi sõltumata nende soost.

2. Ära karda vigu teha

Kellegi teise vigadest õppimine on haruldane anne. Samuti on oluline õppida oma vigadest. Sinu laps ei peaks kartma kaotada või vigu teha.

3. Teadmised on olulisemad kui hinded

Mõnikord on vanemad üsna vihased, kui lapsed ei vasta nende ootustele. Hea hinne ei tähenda siiski alati head teadmist. Sa peaksid õpetama oma lapsele, et teadmised on olulisemad kui hinded.

4. Sinu vanemad pole sinu vaenlased. Võid alati neilt abi küsida

Oma lapsega sõbraks saamine pole alati lihtne, eriti kui tal tekivad oma sõbrad. Ära ole liiga pealetükkiv. Näita, et nad võivad Sind usaldada ja püüa vältida karjumist ning pikki loenguid.

5. Ole alati valmis enda eest seisma

Mõned vanemad austavad õpetajaid või teisi inimesi rohkem kui oma last.See võib tulevikus kaasa tuua ebakindluse ja suutmatuse enda eest seista.

Selgita oma lapsele, et austus on tähtis, kuid oma seisukoha selgitamine on samuti vajalik.


6. Ära tee midagi, mis sulle ei meeldi, et kellelegi rohkem meeldida

Lapsed arvavad, et populaarsus sõprade seas on väga tähtis ja nad teevad kõik endast oleneva selle saavutamiseks.

Kasuta oma isiklikku eeskuju, et näidata oma lapsele, et aus ja auväärne inimene on väärtuslikum kui saada kellegi heakskiit ja toimida vastupidiselt oma uskumustele.

7. Kui Sa ei saa aru, siis küsi küsimusi

Küsimuste esitamine on täiesti normaalne. Parem on küsida, kui teeselda, et said kõigest aru. Lapsepõlv on parim aeg selle sisse juurutamiseks. Parem olla 5 minutit rumal, kui terve elu.

8. Ütle oma õpetajale, kui Sa ei tunne ennast hästi

Laps ei peaks kartma tervise kohta rääkida. Tervis on olulisem kui hinded või õpetaja viha. Veendu, et Sinu laps oleks sellest kindlasti teadlik.

9. Austa loodust

Kui tihti kurdame me mustade tänavate ja hävitatud lillepeenarde üle? Looduse austamine peab algama kodust.

Alusta endast ja seejärel õpeta seda ka oma lapsele.

10. Õpi «EI» ütlema

Õpeta oma lapsele «EI» ütlema täiskasvanutele, õpetajatele ja isegi endale. Sa tahad, et Sinu lapsest kasvaks tugev isiksus, mitte keegi, kes igat käsku täidaks.

Oskus «EI» öelda tuleb täiskasvanu elus kasuks.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!