Ma ei oleks eales arvanud, et laiskus võiks seda minu ajuga teha! See muudab kõik…


Foto: Laiskust on peetud rohkem paheks kui vooruseks, kuid laiskus on siiski ka meile hea. Artikkel avaldatud: 19.06.2017, 13:34.

Meile korrutatakse pidevalt, et füüsiline tegevusetus ja iga ärkveloleku minuti efektiivselt mittekasutamine elus on kõige hullem asi, mida me teha saame, seega on laiskus üks suurimaid patte siin ilmas.

Ega see nüüd kindlale tõele ei pretendeeri. Loomulikult on aktiivne ja liikuv eluviis hea, aga rahulik ja aeglane elutempo sobib mõnele lihtsalt paremini.

Täiskasvanute seas ei propageerita lõunauinakut, kuid tegelikult mõjub see meie tervisele väga hästi. Uuringud on näidanud, et see aitab tõsta loovust, motivatsiooni ja parandab meeleolu.

Me ei õhuta Sind rohkem telekat vaatama ja diivanil vedelema, vaid väike puhkus aitab Sul tunda ennast hiljem värskema ja energilisemana.

Laisklemine on inimestele täiesti loomuomane, kuna inimene väsib ja keha püüab pidevalt energiat säästa.

Talvel toodab inimkeha rohkem melatoniini, nii et me oleme rohkem unised ja väsinud kui suvel, sest soojus ja päike annavad meile aktiivsust ja energiat.

Laiskuse vaimsed ja füüsilised hüved on järgmised:

Parandab treeninguid

Kuigi see tundub olevat natuke vastupidine, siis laisana ei tee Sa terve päev trenni, vaid keskendud lühemale, kuid suurema intensiivsusega treeningule.

Alandab vererõhku

Stress mõjutab negatiivselt kogu keha, samuti südame löögisagedust ja vererõhku, kuid puhates on vaim ja keha rahulikud ning alaneb ka vererõhk.

Stimuleerib loovust

Paljud inimesed on tulnud hiilgavatele ideedele samal ajal lamades ja mitte millelegi mõeldes. Ajul on oma tsükkel, kus ta ennast korrastab ja mõtted õigesti koondab, mille tagajärjel tekivadki selged ideed, mis varem kindlat vormi ei omanud.


Tugevdab probleemide lahendamise oskusi

Kui annad ajule mingi probleemi lahenduse leidmiseks aega, siis lõpuks aju selle ka leiab. See ei tähenda seda, et pead jääma ootama ja lootma, et asi iseenesest laheneb, kuid mingi aeg lõõgastumine aitab lahenduse leidmisele kaasa.

Praeguse hetke hindamine

Laiskus meenutab ka meditatsiooni, kuna see hindab praegust hetke. Nautige praegust atmosfääri nagu hommikuse kohvi soojus, imelised lõhnad aias või vaadates rohelusse, mis meid lõdvestab ja aitab kehal uuesti laadida.

Toetab uuendusi

Laiskus tekitab ka filosoofilisi ideid. Endamisi arutlemine võib viia uuenduslike mõtete tärkamiseni, mis aitavad lahendada mõningaid keerukaid probleeme ja välja selgitada mõned tõhusamad meetodid. See võib viia ka asjade olemuse ja inimeste elude paremale mõistmisele.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!