Beebi on suremas… aga kui medõde paneb ta kaksikõe hüvastijätmiseks tema kõrvale, juhtub ime


Foto: Kaksikõed Kyrie ja Brielle Jackson sündisid enneagsetena ja Brielle't poleks enam olemas, kui medõde poleks teda koos Kyrie'ga ühte inkubaatorisse pannud. Artikkel avaldatud: 05.01.2021, 0:00.

Kas see pole hämmastav, kui palju meid mõjutab teise inimese kohalolek? Olen kindel, et paljud on kogenud rahulikku ja turvalist olemist lihtsalt kellegi füüsilise kohaloleku pärast.

Sa ei pruugi seda uskuda, kuid see võib isegi elu päästa. Tegelikult järgnev lugu tõestab, kui tugev on inimestevaheline side.

Medõde lõi pretsedendi, kui ta eeskirju rikkus ja pani sureva vastsündinud lapse kõrvale tema kaksikõe ja see toiming päästis väikese tüdruku elu.

See kõik algas siis, kui kaksikud õed Kyrie ja Brielle Jackson sündisid 17. oktoobril 1995 Massachussetsis asuvas haiglas. Nende elu ei saanud kõige lihtsamat algust. Nad sündisid enneaegsetena ja kaalusid vaid 1 kilogrammi.

Kaksikud paigutati eraldi inkubaatoritesse. Kyrie seisund paranes kiiresti ja ta hakkas kaalus juurde võtma, kuid õe Brielle seis oli palju raskem. Ta karjus ja nuttis palju, tal olid hingamisraskused ja oli näost sinine.

Mõne päeva pärast Brielle seisund halvenes. Haiglaõde Gayle Kasparian tegi kõik, et teda aidata. Ta võttis ta sülle ja hoidis teda. Ta lasi tema isal teda hoida. Ta mähkis tüdruku teki sisse. Ta pühkis tüdruku limast nina ja püüdis teda rõõmustada. Miski ei töötanud.

Gayle’ile meenus seejärel midagi, mida ta kunagi Euroopast kuulnud oli. See oli tõesti haigla poliitika ja reeglite vastu, kuid Gayle’i süda oli nii murtud, et ta otsustas kõigest hoolimata teha viimase katse. Ta pani väikese Brielle samasse inkubaatorisse, kus oli tema kaksikõde Kyrie. Peaaegu kohe puges Brielle Kyrie juurde.


Brielle kohutavalt halb seisund hakkas kiiresti paranema. Ta hakkas kergemini hingama. Tema lakkamatu nutt peatus ja tema kehavärv muutus normaalseks.

Kohaliku ajalehe fotograaf sai pildile väga erilise momendi kahe õe vahel – foto, mis aastate pärast muutus ikooniliseks.

Koos murdsid kaksikõed läbi raske elu ja kasvasid terveteks lasteks. Inkubaatoris jäädvustatud pilt on saanud märkimisväärse meedia tähelepanu.

Foto levis hiljem kulutulena internetis ja meedia tähelepanu muutus vanemate Heidi ja Paul Jacksoni jaoks nii häirivaks, et mingil hetkel muutsid nad oma telefoninumbrit. Absoluutselt kõik soovisid jälgida kaksikute arengut.

See oli esimene kord, kui haigla sellist asja oli proovinud ja Gayle Kasparian’it tunnustati tema teo eest, mis viis lapse päästmiseni. Muidugi ei tohi kaksikuid lahutada, arvas Gayle. Täpselt!

Sündmusega seoses muutis haigla oma eeskirju ja kliinilised uuringud on näidanud, et kaksikutele mõjub samas keskkonnas viibimine tervisele kasulikult. Kuulus kallistus on aidanud päästa elusid ja muutnud enneaegsete kaksikute kohtlemist.

Koos on nad tugevamad.

Kujuta ette, kui õde poleks seda proovinud? Brielle ei oleks täna ilmselt enam elus. Me peame julgema asju proovida ja imedesse uskuma!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!