See lihtne kodune nipp aitab piinava hambavalu vastu ja võtab kõigest minuti


Foto: Küüslauk on tõhus vahend hambavalu vastu. Artikkel avaldatud: 05.09.2017, 15:29.

Küüslauk on tuntud kui toit ja selle ainulaadne maitse on andnud sellele erilise koha köögis kogu maailmas, kuid juba iidsed roomlased, hiinlased, kreeklased ja egiptlased teadsid, et küüslauku saab tõhusalt ka ravimina kasutada.

Küüslaugul on väga head põletikuvastased ja antibakteriaalsed omadused, mis on kasulikud igasuguste tervisehädade ravimisel, sealhulgas hambavalu. Ühte küüslaugu maagilist koostisosa nimetatakse allitsiiniks ja seda leidub küüslaugu kleepuvas mahlas.

Kuidas küüslauku hambavalu vastu kasutada?


Kui hambavalu on tekkinud haavandite või põletiku tagajärjel, siis hõõru poolt küüslauguküünt igemel 7-10 minutit, sest see aitab valu ja ebamugavust leevendada. Kui hammas hakkab valutama, siis näri hoolikalt küüslauguküünt, et mahl vabastada. 15-30 minuti jooksul hakkab allitsiini sisaldav mahl mõjuma ja valu kaob.

Küüslauk on suurepärane erakorraline vahend hambavalu vastu, eriti kui see tabab Sind nädalavahetusel, kui kõik hambaarstid on suletud, kuid see on ainult erakorraline meede, mitte ravi. Kui Sinu hambavalu püsib, siis pead minema hambaarstile niipea kui võimalik.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!