pirn

1. Iga päev mõtle välja kümme ideed

Isegi, kui mõtled välja esmapilgul midagi jaburat, võib see hiljem osutuda revolutsiooniliseks ideeks, mis on väärt miljoneid.

Ka telefoni, lennukeid ja hõõgpirni peeti toona leiutisteks ja ideedeks, mis kunagi ei saa populaarseks ega leia laialdast kasutust.

news

2. Ole kursis uudistega

Ajalehtede lugemine peab olema samasugune harjumus nagu hammaste pesemine. Seda peab tegema iga päev.

Lisaks igapäeva asjadega kursis olemisega võid leida uusi ideid ning muidugi on see boonuseks suhtlemisel. Vähesed soovivad suhelda inimestega, kes teavad aktuaalsetest teemadest väga vähe või mitte midagi.

opinion

3. Loo uusi arvamusi

Ära ole kinni ühtedes vaadetes ja arvamustes. Proovi mõelda iga probleemi teistele tahkudele.

Kui su arvamus erineb üldisest, siis ära karda seda avaldada, aga samas ära jää oma nägemustele raudkindlaks ning vajadusel uute faktide ilmsiks tulemisel ole valmis seda muutma.

read a book

4. Iga päev loe üks peatükk

Iga päev peaksid lugema raamatuid ja vähemalt ühe peatüki. Kui raamatud ei meeldi, siis vähemalt internetis muid informatiivseid artikleid.

Hästi sobivad selleks Vikipeedia artiklid, mis reeglina on objektiivsed ja faktidega tõestatud.

edutube

5. Harivad videod/materjalid vs meelelahutus

Unusta oma lemmikseriaalid ja sarjad. Keskendu rohkem harivatele ja faktidega tõestatud materjalidele.

See aitab kujundada paremat maailmavaadet ning taaskord võid leida uusi ideid, mis aitavad sul elus edasi jõuda ja olla edukas.

zuckerbr

6. Jälgi huvitavaid inimesi

Sotsiaalmeedia on meie igapäeva elus ning ära jäta seda võimalust kasutamata. Twitteris ja Facebookis on võimalik inimest jälgida ilma, et teda sõbraks lisaks.

Otsi huvitavaid ja edukaid inimesi. Lisa nad oma järgnemis nimekirja ja õpi nende pealt.

educate

7. Õpeta teisi, mida ise oled õppinud

Jaga oma kogemusi ja õpetusi. Ära hoia neid endale.

See võib tunduda mõnel alal, eriti ettevõtluses, oma konkurentide aitamisena, aga tegelikkuses õpetades värskendad oma teadmisi.

Lisaks, kui su õpetused on edukad, siis see kinnitab, et oled teema endale selgeks teinud ja ei tee vigu.

Einstein ütles kunagi kuulsa lause: «kui sa ei suuda asju seletada lihtsalt, siis sa ei saa sellest isegi aru.»

blogging

8. Hoia silm peal oma tegemistel

Kõige parem viis oma tegemistel silma peal hoida on blogida. Ei ole vahet, kas pead päevikut paberkandjal, arvutis privaatselt või avalikult – tähtis on, et kirja pandud mõtted oleksid kogu aeg saadaval.

Kui tunned, et oled eluga ummikus, siis on hea lugeda oma vanu postitusi ning leida üles motivatsioon.

suhtlus

9. Suhtle inimestega, kellelt on midagi õppida

Öeldakse, et ütle, kes on su sõbrad, siis ütlen, kes oled sina. Proovi võimalikult palju suhelda inimestega, kellelt on midagi õppida.

Sõprade valimine teadmiste vms järgi võib tunduda lolli soovitusena, aga paraku on meil kõigil kõigest 1-2 tõelist sõpra ning ülejäänud on lihtsalt head tuttavad, kellega ühel hetkel teed enam ei ristu.

Vaata oma sotsiaalmeedia sõbralisti – toona parimad sõbrad on nüüdseks unustatud ning vaevu vahetad sõnu. Aga on paar inimest, kellega oled suhelnud aastaid, tülitsenud, naernud, jaganud muresid jne. Need on tõelised sõbrad. Ülejäänud on eluperioodidel olevad erinevad tuttavad, kes tulevad ja kaovad nii või naa.

einstein

10. Tee midagi, mida kardad

Tule välja oma mugavutstoonist ning tee midagi, mida sa ei tahaks teha. Tee seda kohe!

See on väga hea viis endale väljakutse esitamiseks ja raskuste ületamiseks. Tihtilugu võid kukkuda läbi ja ebaõnnestuda, aga see ongi hea.

Iga ebaõnnestumine on hea – tõused tugevamana kui varem. Või kui eesmärk täitub, siis oled veel rohkem motiveeritud kui varem.

Taaskord kasutaks Albert Einsteini tsitaati: «Kes ei ole kunagi ebaõnnestud või teinud vigu, see ei ole kunagi uusi asju proovinud/teinud.»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!