Kümme iroonilist juhtumit laiast maailmast


Foto: Artikkel avaldatud: 22.11.2020, 0:03.

pool party

1985. aastal tähistasid New Orleansi vetelpäästjad õnnestunud suve ja puhkuste hooaega meeleolukal põhjusel: mitte üht uppumissurma.

Korraldati pidu, kuhu kogunesid 200 inimest, neist 100 olid aga vetelpäästjad. Kui pidu hakkas lõppema ning vetelpäästjad asusid täitma oma tavapärast kohust puhastada basseini, leidsid nad basseinist enda uppunud sõbra Jerome Moody.  Irooniliselt ta uppus ümbritsetult professionaalsetest vetelpäästjatest, kes tähistasid ilmselt liiga hoogsalt oma õnnestunud hooaega.

paul walker

USA filminäitleja Paul Walker, kes on tuntud peamiselt ülipopulaarsetest “Kiirete ja vihaste” (Fast & Furious – inglise k) filmidest, sai Californias autoavariis surma.

Tema sõber, endine võidusõitja Roger Rodas kaotas auto üle kontrolli, milles istus ka Paul. Irooniline on aga kohati see, et Paul, kes sai laialdaselt kuulsaks ” Kiirete ja vihaste” Brian O´Conneli karakteriga kehastades professionaalset ja ekstreemset autojuhti, juhtides kõige vingemaid ja kiiremaid autosi, tehes nendega imetrikke ja ekstreemsusi hukkus ise lõpuks sportauto avariis.


gary alan kremen

Gary Alan Kremen oli üks interneti teerajajatest, kes hakkas interneti hoogsalt kasutama juba selle algusaastatel. Ta soovis luua väga edukat veebisaiti, mis osutus talle ka hiljem mõnes mõttes kummaliselt saatuslikuks.

Ta tegi endale mitmeid veebisaite nagu näiteks sex.com, autos.com ja housing.com. Tema üheks populaarsemaks veebisaidiks osutus 1993. aastal loodud match.com, mis pakub interneti tutvumiste teenust.
Kremeni tüdruksõber omas samuti Match.com kasutajat, ning leidis endale hiljem Kremeni enda asutatud veebisaidi kaudu ideaalse uue mehe ning jättis Kremeni maha.

kunstnik

David Ingham visati koolist välja 12-aastaselt kooli direktori Mr Fosteri poolt, kes ei näinud temas mitte mingisugust potentsiaali.

Kummalisel kombel, kui David oli 67-aastaselt saanud kunstiõpetajaks, pöördus tema poole seesama kool, kes palusid tal maalida portree direktorist, kes ta omal ajal välja viskas.

abielupaarike

1983. aastal soovisid sõbrad kokku sobitada Forrest Lunsway ja Rose Pollardi.

Kuna Forrest oli lesk ja Rose oli kaotanud oma mehe piinarikkale haigusele, ei tulnud mõlemale mõttesegi uuesti abiellumast. Siiski jätkasid nad suhtlust ja hakkasid koos olema. Aastal 2003, kui Rose oli 80 ja Forrest 90, tegi Forrest abieluettepaneku, mille peale Rose naljatas, et kui sa saad saja aastaseks, siis ma võtan pakkumise vastu. Forrest aga ei võtnud seda naljana, ja oma 100-ndal sünnipäeval palus ta uuesti naise kätt. Õnnitlused tulid neile üle maailma, ning isegi president Barack Obama ja tema abikaasa poolt.


jim fixx jooksja

Jim Fixx oli tervise guru ja suur spordisõber. 

Ta kirjutas aastal 1977. raamatu nimega “The Complete Book of Running”, mis sai enim müüdumaks raamatuks koheselt. Ta teenis palju raha väites inimestele, et jooksmisega on võimalik pikendada oma eluiga. Ühel päeval, 52-aastaselt, kui ta läks oma tavapärasele jooksule, sai ta kahjuks jooksmise ajal südameataki ja suri.

jimi koos sõidukiga

Jimi Heselden oli omanik Segway firmas ning samuti väga innukas praktik kaherattaliste mopeetidel.

Segway on täpsemalt kaherattaline isetasakaalustav akujõul töötav elektrisõiduk. Multimiljonärina omas ta meeletult maad Inglismaal, nii konarlikke, kui ka sirgeid teid, kus ta ka eksperimenteerimas käis. Aga ühel päeval, kui ta läks Segwayga sõitma, sõitis ta konarlikelt teedelt välja ning kukkus end kaljudel surnuks.

kohtuasjad

Jonathan Lee Riches on tuntud Guinessi rekordite raamatutest, kui mees, kes on tegelenud enim juhtumitega.

Ta on tegelenud üle 4000 kaebusega kohtusse erinevate juhtumite, inimeste, üksuste ja ideede vastu. Irooniliselt kaebas mees nüüd kohtusse omakorda Guinessi maailma rekordite raamatu, süüdistades neid, avaldamaks sellist infot. Riches oli õnnetu, et teda nimetatakse erinevate nimedega nagu “Superman”, “herstog kohtuasjades” ja nii edasi.


munad

Mida teed teistele, tuleb sulle endale tagasi. Colin Watson, oli üks Suurbritannia kurikuulsamaid ebaseaduslikke kollektsionääre. Ta kogus haruldaste lindude munasi. Colinile sai aga saatuslikuks järjekordne ronimine puu otsa, et kontrollida lindude pesakonda, mille tagajärjel ta õnnetult end surnuks kukkus.

darwin

Darwin oli loogiline mees, ning ta lähenes ka abielu küsimustele sama targalt nagu teistele probleemidele. Ta oli ettevaatlik mees ja tegi nimekirja, mida peab järgima ennem abiellumist. Irooniline on aga see, et mees, kes tähtsustas geneetika looduslikke valikuid niivõrd, otsustas siiski abielluda omaenda sugulasega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!