#1: Number nelja ja üheksa peetakse eõbaõnne numbriteks

1

Number nelja peetakse ebaõnne numbriks, sest Jaapani keeles sõna «neli» on väga sarnane sõnale «surm». Ka number üheksa on ebaõnne number, mille jaapanikeelne hääldus on «ku» ja see tähendab ühtlasi ka kannatust.

Seetõttu neid numbreid välditakse ja ei ole harukordne, kui kõrghoonete liftides on puudu number 4 ja 9 ning hotellides ei ole ka sama numbrilist tuba.

#2: Ära söö kõndides või ära kõnni süües!

2

Söömist ja samal ajal käimist peetakse matslikuks tegevuseks.

#3: Inimpressid

3
Metroodes on töölised, kes suruvad inimesi ülerahvastatud metroodesse, et nad uste vahele ei jääks.

#4: Võta jalatsid jalast, kui …

4
Kui sisened restorani, muuseumi või templitesse, siis kindlasti võta jalatsid jalast.

#5: Luristamine on viisakus

5
Söögilauas luristamist peetakse väga viisakaks tegevusest. Lisaks on sellele ka praktiline väärtus – nii jahtub kuum toit kiiremini.

#6: Kapselda end hotelli

6
Jaapanis on väga tavalised kapsel-hotelid. Väga hea viis majutuseks, kui oled lühiajaliselt Jaapanis ja vajad kiiret, odavat ning käepärast ööbimiskohta.

#7: Võõra õlal magamine

7
Ühistranspordis on väga tavaline magamine ning padjana kasutatakse kõrvalistujate õlgu. Ära pea seda ebaviisakaks, kui keegi pärast pikka tööpäeva koju sõites poetab pea sinu õlale – võid vabalt seda ka ise teha. See on Jaapanis täiesti igapäevane nähtus ning kõik on sellega harjunud.

#8: Nina nuuskamine

8
Avalikus kohas nina nuuskamine on väga matslik ning ebaviisakas tegevus. Proovi seda vältida.

#9: Jootraha – ära seda tee!

9
Jootraha andmist peetakse Jaapanis väga ebaviisakaks tegevuseks. Kui tahad tänada restorani või ettekandjat, siis jäta raha asemel väike kingitus.

#10: Kingitused

10
Kui oled lähe külla, siis ära unusta kingitusi. Jaapanlased ootavad, et külla tulles on alati kaasas ka väike meene või kingitus. Ilus komme, kas pole ?

#11: Ära täida oma klaasi

11
Kui oled pidulauas, siis ära täida ise oma klaasi – seda teeb keegi teine lauast. Ära muretse, sind ei jäeta kauaks ootama ning reeglina saab klaas enne täis, kui sa selle tühjaks jõuad juua. Pärast klaasi täitmist lausutakse «kanpai», mis tähendab «terviseks».

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!