Puista musta pipart oma pesumasinasse ja juhtub see… Pipratoosist pesuruumi, kes oleks arvanud?


Foto: Järgnevast artiklist saad teada, kuidas oma riietel värve kaitsta, et need säraksid ja oleksid erksad nagu vikerkaar. Artikkel avaldatud: 06.06.2017, 10:52.

See on nii masendav, kui Sinu lumivalge pesu väljub pesumasinast kergelt roosana, lihtsalt tänu sellele, et üksik punane sokk sattus kogemata valge pesu hulka.

Samamoodi on siis, kui tume või värviline pesu muutub pleekinuks, päevinäinuks ja igavaks. Palju on infot ja trikke selle kohta, kuidas valge pesu lumivalgeks saada, kuid vähem on infot selle kohta, kuidas kaitsta oma värvilisi riideid.

Proovi mõnda neist vihjetest allpool, et veenduda, et Sinu garderoob säraks jätkuvalt nagu vikerkaar.

Must pipar

Lisa teelusikatäis jahvatatud musta pipart pesukorrale koos oma tavalise pesuvahendiga. Pipar töötab nagu kerge liivapaber, kõrvaldades allesjäänud pesuaine riietelt. See on tavaliselt peamine põhjus, miks värvid tuhmuvad.

Sool

Lisa paar teelusikatäit soola pesukorrale ja see tekitab sarnase efekti nagu pipar. Pesuaine ei kleepu riidekiududesse kinni.


Äädikas

Äädikal on ka hämmastav toime eemaldada kahjulikke pesuainejääke, samuti toimib see samal ajal ka loodusliku pesupehmendajana. Lisa ½ tassi äädikat pesukorrale ja ära muretse, lõhn kaob, kui riided on kuivad.

Sidrun

Alternatiivina võid kasutada sidrunimahla, sest isegi kõige pleekinumad riided võivad saada tagasi oma erksad värvid.

Super on see, et need tooted on kõigil kodus olemas ja saad ise proovida, mis töötab Sinu jaoks kõige paremini!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!