Neid lihtsaid nõuandeid järgides saad kiiremini vormi. Eriti tõhus on nr 6!


Foto: Siit artiklist saad head nõu, kuidas vähem süüa. Artikkel avaldatud: 25.09.2019, 12:00.

Kui soovid kaalust alla võtta, siis üks esimesi kuuldud nõuandeid on „söö vähem“. Alljärgnevalt on toodud mõned lihtsad soovitused, kuidas seda teha.

1. Naeratades saledaks

Tervisliku kehakaalu säilitamiseks tee midagi, mis sind õnnelikuks teeb ja naeratama paneb. Brasiilia teadlaste sõnul vähendab „õnnehormoon“ serotoniin söögiisu ja suuremas koguses selle tootmine hakkab suurema tõenäosusega rasva põletama.

2. Pähkleid süües koori neid

Ida-Illinoisi Ülikooli uuringus tarbisid inimesed, kellele anti kooritud pistaatsiapähkleid, 211 kalorit, samal ajal kui need, kes pidid pähkleid koorima, ainult 125 kalorit sama korraga.

3. Kasutage portsjonitaldrikut

Portsjonitaldrikul on vaheseinad liha (veerand taldrikut), täisteratoodete (veel veerand) ning puu- ja juurviljade (pool taldrikut) jaoks. Selle taldrikuga on sul lihtne õigesti süüa.

4. Vähem maiuseid


Kui ihaldad pärast sööki sageli maiustada, siis vaheta see tung parem tassi tee vastu. Vähese magususega teesordid aitavad sul tühjade kalorite laviini sisseajamise lõpetada.

5. Ole varajane lind

Hilised tõusjad ei söö mitte ainult rohkem kaloreid (õhtusöögil peaaegu 200 ja pärast kella 20 veel 375), vaid söövad ka ebatervislikumalt kui need, kes ärkavad ca 7-8 ajal hommikul.

6. Söö koos naisega

New Yorgi Buffalo Riikliku Ülikooli teadlaste sõnul tarbivad mehed naise või sõbrannaga koos süües 37 protsenti vähem kaloreid kui sõpradega süües.

7. Kõikvõimas avokaado

See puuvili on pälvib kiitust tervislike rasvade eest, kuid selles on ka palju kiudaineid. Vaid pool avokaadost sisaldab umbes 7 grammi soolestikku täitvat toitainet 161 kalori kohta.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!