Kasutades neid lihtsaid nippe, ei pea Sa kunagi kannatama sissekasvanud varbaküünte pärast.


Foto: Sissekasvanud varbaküüned. Sissekasvanud varbaküüned (kui ka sõrmeküüned) on väga valusad ja ebameeldivad. Kuigi enam enamjaolt probleemi saab lahendada koduste vahenditega, siis raskematel juhtude läheb vaja arstipoolset sekkumist. Järgnev artikkel annabki nõu, kuidas väga lihtsalt vältida ja ravida sissekasvanud varbaküüsi. Artikkel avaldatud: 20.04.2017, 12:24.

Igaüks, kel kunagi olnud sissekasvanud varbaküüs, teab kui ebameeldiv ja valus see on. Ja neid õnnelikke, kes ei ole kogenud seda probleemi, on väga vähe. Järgnevalt annamegi nõu, kuidas ravida sissekasvanud varbaküüsi ja kuidas küünte sissekasvamist vältida. 

Kõige enne tuleks teada, et sissekasvanud varbaküüned ei parane iseenesest ja mida kauem probleem kestab, seda keerulisemaks muutub ravi.

Kui kahjustatud piirkond nakatub või tekib põletik, võib osutuda vajalikuks kirurgiline sekkumine. Seetõttu tulekski tegutseda võimalikult varakult – juba siis kui tekivad esimesed märgid sissekasvanud varbaküünest.

MIS PÕHJUSTAB VARBAKÜÜNTE SISSEKASVAMIST?

EBAMUGAVAD JALANÕUD: Jalanõud, mis on liiga kitsad või väikesed, suruvad varbad tihedalt kokku ning ei lase varvastel vabalt liikuda. Küünte servad kaevuvad naha alla ja hakkavad vales suunas kasvama.

KEHV KÜÜNTEHOOLDUS:
Küüsi ei tohi lõigata ovaalselt, vaid  lõidata tuleks alati sirgelt. Vastasel juhul võivad küüned hakata naha alla kasvama.

VIGASTUSED:  Vigastused võivad samuti põhjustada sissekasvanud varbaküüsi. Kui küüs saab vigastada, pressitakse see naha alla ja küüne nahk sulgub selle ümber ning küüs hakkab valesti kasvama.

DIABEET: Diabeetikud, kellel sissekasvanud varbaküüned on pidev probleem, peavad kindlasti konsulteerima oma arstiga. Isegi väikesed vigastused võivad põhjustada suuri probleeme, seetõttu on eriti oluline korralik küünte hooldus ja suurem ettevaatlikkus vigastuste ärahoidmiseks.

KUIDAS ÄRA TUNDA SISSEKASVANUD VARBAKÜÜNT?

Sissekasvanud varbaküüne valu on raske ignoreerida, sest on väga ebamugav ja annab hästi tunda.


Sissekasvanud varbaküünt iseloomustavad järgmised tunnused:

  • Valu küünepadjas;
  • Varvas on punane ja paistes;
  • Kui ala on nakatunud, tuleb mäda ja verd.

Kui Sul on tekkinud need sümptomid, siis õnneks on mõned meetodid, kuidas saad neid leevendada ja ravida. Neid meetodeid kasuta omal vastutusel. Kui kahtled, siis pöördu kindlasti arsti poole.

KUIDAS RAVIDA SISSEKASVANUD VARBAKÜÜSI?

1. Leota jalgu

Jalgade leotamine on väga tõhus, sest teeb jalad mõnusalt pehmeks, lisaks on sellel ka ennetav efekt. Tehes sooja veega jalavanne 2-4 korda nädalas 20 minutit korraga on tõhusaim viis hoida oma jalad terved. Lisaks võid kasutada Epsom soolasid.

2. Kasuta puuvillatükki

Võta tükk puuvilla ja aseta see sissekasvanud küüne ja naha vahele. Puuvillatüki võid jätta sinna seniks kuni küüs hakkab õigesti kasvama. Kui valu muutub väljakannatamatuks, pöördu arsti poole.

3. Kasuta järgnevaid vahendeid, mis aitavad paranemisele kaasa:

Õunaäädikas

Tupsuta vatitikuga õunaäädikat kahjustatud alale mitu korda päevas. Õunaäädikas toidab nahka ning aitab vältida infektsioone.

Eukalüptiõli

Väike kogus eukalüptiõli leevendab valu ja aitab vältida infektsioone.

Sidruniviil

Lõika õhuke sidruniviil ja hõõru sellega õrnalt kahjustatud piirkonda. Sidrun on eriti hea, kui varvas on juba nakatunud. Sidrunihape võitleb tõhusalt nakkusega.

Sellel perioodil peavad jalad olema vabalt ja saama hingata. Kõnni palju paljajalu ja kanna mugavaid jalanõusid.

Pärast tervenemist kanna alati mugavaid ja parajaid jalanõusid, hoolda oma küüsi õigesti ja tee jalavanne. Usu, Sinu jalad tänavad Sind selle eest!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!