5 ülilihtsat nippi, mis tõstavad internetikiirust kuni 3 korda. Tõenäoliselt ka Sinul …


Foto: Nende lihtsate nippidega võib internetiühenduse kiirus tõusta kuni 3 korda. Loe nipid läbi ja veendu koheselt, kas saad oma koduse interneti kiirust parandada. Artikkel avaldatud: 22.12.2016, 20:51.


Igaüks teab, et interneti probleemide korral ruuteri taaskäivitamine (restart) lahendab enamasti probleemid ja muudab interneti mõneks ajaks kiiremaks. Aga paljud ei tea järgnevaid lihtsaid nippe, mis võivad internetiühenduse kiirust tõsta kuni 3 korda.

Esiteks, tuleks veenduda, et ruuteri läheduses ei oleks metallist esemeid. Näiteks ruuter ei tohiks olla radiaatori kõrval või aknalaua peal, mis asub suhteliselt lähedadele radiaatorile. Samuti ei tohiks ruuter olla mikrolaineahju või külmkapi lähedal, mis sisaldavad samuti palju metalseid osasid.

Metallist objektid nõrgendavad WiFi signaali ja seetõttu internet muutub aeglasemaks või suisa katkendlikust. Kui läheduses on metalseid esemeid, siis võimalusel tõsta ruuter mujale.

Teine lihtne nipp on kaugus seadmetest. Ei ole mõttekas ruuterit hoida toas, kus kasutatakse interneti kõige vähem. Ruuter peaks asuma võimalikult lähedale interneti kasutavale seadmele – telefon, sülearvuti, tahvelarvuti jne.

Samuti kõrgus on tähtis. Ruuter peaks asuma maast ühe kuni kolme meetri kõrgusel. Mida kõrgemal on ruuter, seda parem, sest siis on vähem signaali segajaid. Usu või mitte, aga ruuteril üheks segajaks on ka tolm.

Mida tolmusem on ruuter, seda nõrgem on signaal ja seetõttu tuleks ruuterit pidevalt puhastada ning veenduda, et ruuter ei oleks kaetud tolmuga.

Viimaks ruuter ei tohiks asuda kohas, kus on palju inimesi, sest ka vesi takistab WiFi signaali levimist. Kuna inimese keha koosneb keskmiselt 70% veest, siis ka see võib põhjustada erinevaid häireid WiFi levialas.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!