Portaal BuzzFeed avaldas video (posti allosas), kus demonstreeritaksse kui lihtne on lahti muukida tavaline lukk, mida kasutatakse siiani ka Eestis ja just vanemates kortermajades.

Video võib tunduda mõttetuna ning ei anna tavainimesele ühtegi praktilist teadmist, siis tegelikult see nii ei ole. See paneb mõistma, kui kerge on avada lukk ilma võtmeta ja väga lihtsate vahenditega ning sellega saaks hakkama absoluutselt igaüks.

Luku tööpõhimõte

Kõige lihtsama võtme ja luku puhul on lukusüdamikus erineva kõrgusega poolitatud tiftid. Kui võti asetada lukupessa, siis iga tift tõuseb erinevale kõrgusele, aga poolitatud kohad tekitavad horisontaaljoone ning keeramisel kaob takistus ja lukk avaneb.

luku tööpõhimõte

Luku muukimine

Samal põhimõttel töötab ka muukimine. Kõik tiftid tuleb saada ühele kõrgusele, et lukk avaneks. Videos demonstreeritakse, kuidas saab lihtsa luku (nagu pildil) lahti muukida juukseklambritega ning sellega saab hakkama absoluutselt igaüks, kellel on vähegi kannatust. Seega edaspidi luku valimisel olge hoolikamad ning valige keerulisem süsteem, mis ei põhine lihtsal tift-süsteemil.

Video

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!