9 fakti aju töö kohta, mis tõestab, et me oleme kõigeks võimelised


Foto: Sellest artikilist saad teada, kuidas meie imepärane aju töötab. Artikkel avaldatud: 13.09.2017, 12:52.

Meie aju on hämmastav. See aitab meil jõuda tippu, muuta meie kõige suuremad unistused tõeks ja saavutada ka kõige keerulisem eesmärk. Kui me seda kõike tahame, peaksime kõigepealt mõistma põhimõtteid, kuidas meie aju töötab.

Aju jaoks pole vahet, kas tegemist on ettekujatamise või reaalsusega

Meie aju reageerib igale mõttele ja ei tee vahet kui see on lihtsalt fantaasia. Sellepärast tunnevad maailma läbi roosade prillide vaatavad inimesed ennast õnnelikumana ja sellepärast meie keha aktsepteerib platseebot reaalse ravimina.

Aju töötab enamasti automaatselt

Enam kui pooled tänased mõtted on eilsed mõtted. Sellepärast on pessimistidel nii raske oma maailmavaadet muuta. Nad peavad oma ajule restardi tegema, et hakata reageerima positiivsetele asjadele sagedamini.

Me näeme seda, millest me mõtleme

Kõik mõtted muutuvad elukogemuseks. Näiteks kui unistad reisist Pariisi, näed kõikjal infot selle linna kohta. Kui soovid muuta maailma oma ümber, muuda oma mõtteid.

Aju vajab treenimist

Aju ei erine lihastest: see vajab ka treenimist. Õppimine, treeningud värskes õhus, tervislik toitumine, hea uni, uutesse kohtadesse reisimine, uued tegevused, märkmete tegemine, tantsimine ja isegi Tetrise mängimine on kõik Sinu aju jaoks kasulikud.

Meie aju otseselt ei puhka kunagi

Isegi kui me magame, jätkab aju kõvasti tööd. Ärkvelolekust aju küll puhkab, kuid une ajal teeb aju oma tsüklit ja aju aktiivsus une ajal on isegi suurem kui päeva ajal.


Aju väljalülitamine aeg-ajalt on tervislik

Selleks, et mitte pealevoolavasse negatiivsusesse ära uppuda, peame me ennast välja lülitama, et anda immuunsüsteemile puhkust. Ära unusta ka aktiivset puhkust: meie aju puhul on see kõige kasulikum lõõgastusvorm.

Unustamine on hea, kuna see hoiab meie närvisüsteemi tasakaalus

Uute mälestuste salvestamiseks peab meie aju vanadest vabanema. Oleks tore, kui oleksime võimelised otsustama, mida meeles pidada ja mida unustada. Selleks peame kasutama sagedamini teavet, mida me soovime säilitada.

Aju ei tunne valu

Meie aju reageerib valule, kuid ei tunne seda ise, kuna sellel puuduvad vajalikud retseptorid.

Me saame oma aju muuta

Mistahes tegevus muudab meie aju uute neuronite sidemete loomiseks. Kui me arvame, et me ei suuda edu saavutada, siis aju reageerib ka sellele nii, kuid kui sisendad endale, et ma saan edukaks, siis annab aju Sulle võimaluse selle eesmärgi saavutamiseks.

Meil on võime saavutada absoluutselt kõike. Peamine asi on uskuda ja tahta.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!