Pärast selle artikli lugemist Sa ei puhasta enam kunagi kõrvu vatitikuga. Oleks seda enne teadnud.


Foto: Korvade puhastamine. Korvade puhastamiseks kasutatakse tihti vatitikke, aga tegelikult neid ei tohiks kasutada, sest tehtav kahju võib olla suurem kui kasu. See miks, selgub järgnevas artiklis. Artikkel avaldatud: 11.06.2017, 12:04.

Kõrvad on olulised organid, mis peale kuulmise täidavad veel väga olulisi ülesandeid, nagu näiteks aitavad kontrollida tasakaalu. Seetõttu on veelgi olulisem, et me oma kõrvade eest korralikult hoolitseme.

Nii kummalisena kui see ka ei tundu, siis kõrvade eest hoolitsemine tähendab põhimõtteliselt mitte midagi tegemist. Nimelt kõrvu tohib puhastada ainult väljast, aga kuulmekäiku ei tohiks mitte kunagi ise puhastada, eriti vatitikkudega.

Kõrvade puhastamine vatitikuga on iganenud meetod, mida arstid ei soovita, sest kasutades vatitikke, lükkad vaigu sügavamale kuulmekäiku, mistõttu kõrvavaik ja mustus koguneb trummikile ette.

See võib põhjustada erinevaid infektsioone, tekitada tasakaaluhäireid või tuua pikaajalise või suisa pöördumatu kuulmiskahjustuse.

KUIDAS HOOLITSEDA KÕRVADE EEST?

Kuulmekäiku ei tohiks kunagi ise puhastada, sest kõrvadel on väga hea omadus end ise puhastada, mis on ühtlasi kõige efektiivsem. Nimelt kõrvavaik on loomulik eritis, mis kaitseb kõrvu mustuse ja saasta eest.

Kleepuv konsistents püüab välisosakesed kinni ja peatab nende liikumise sügavamale kõrva, kus nad võivad tekitada tõsiseid tervisekahjustusi.

Kasutades vatitikke, surume kogunenud mustuse otse sisekõrva, mis on vastupidiselt sellele, mida me saavutada üritame. Meie eesmärgiks on kõrvu puhastada – aga me teeme kuulmekile mustemaks, lükates kaitsvad vaigutükid sügavamale.

kuulmekaik

Selle tulemusena jäävad vaigutükid kuulmekile lähedale, mis raskendab kuulmist. Edasi võib areneda valulik sisekõrvapõletik, mida saab ravida ainult kõrva-nina-kurguarst. Halvim stsenaarium on kuulmise kahjustus või kaotus. Seetõttu ei tohiks kõrvu kunagi puhastada, sest tehtud kahju võib osutuda suuremaks kui kasu.

Leidub inimesi, kelle kõrvad toodavad rohkem vaiku, kui vaja – seda peetakse ületootmiseks. Enamik leiab, et see on ebamugav, kuid teised peavad vaiguseid kõrvu ekslikult ebahügieeniliseks. On soovitav, et need inimesed puhastaksid väliselt kõrvu niiske lapiga.

Vatitikud on jäänuk iganenud puhastusmeetodist, mis võib põhjustada tõsist kahju. Keha kaitseb ennast ohtliku mustuse eest ise ning sellega ei ole ohtu kahjustada kuulmist. Jaga seda postitust kõigiga, et sa tead ja kaitsta ka neid kuulmiskahjustuste eest.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!