Kookosõli teeb imet naha ja juustega, kuid see äsjaavastatud mõju pani ka kõikenäinud eksperte imestama


Foto: Kookosõli on laialdaselt kasutusel naha- ja juuksehooldustoodetes, kuid teadlased on teinud avastuse, et see suudab ka vähi vastu võidelda. Artikkel avaldatud: 05.05.2017, 12:06.

Pärasoolevähk on üks kõige sagedamini diagnoositud vähk. USA-s diagnoositakse igal aastal ca 95 000 uut käärsoolevähi ja 40 000 uut pärasoolevähi juhtu.

Umbes pooled nendest patsientidest surevad.

Adelaide Ülikooli teadlased tegid avastuse, et lauriinhape, mida leidub kookosõlis, suudab edukalt hävitada vähirakke.

Ainult kahe päevaga suutis see hape hävitada 90 protsenti vähirakkudest. Katsed teostati katseklaasis hermeetilistes tingimustes, kuid mitte veel elusorganismil, nii et kui tõhus see inimese peal on, ei ole veel teada.

Rahastamise puudumine on takistanud edasisi uuringuid. Üks põhjus on kindlasti ravimiettevõtted, mis tahavad müüa oma kõrgekvaliteetseid ravimeid ja pole siiani suurt huvi üles näidanud.


Kookosõlil on veel palju positiivseid mõjusid tervisele. Lauriinhape, mida leidub samuti rinnapiimas, tugevdab immuunsüsteemi.

Kookosõli ravib hästi ka osteoporoosi, viirushaigusi (näiteks C-hepatiiti, herpest), sapipõie infektsioone, Alzheimerit ja kroonilisi haigusi, nüüd siis ka võib-olla vähki.

Kookosõli on laialdaselt kasutusel kosmeetikatööstuses ja see mõjub hästi juustele.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!