Pese oma nägu kookosõli ja söögisoodaga ning kuu aja pärast juhtub Sinuga see


Foto: Sellest artiklist saad teada, kuidas kookosõli ja söögisoodaga oma näonahk särama panna. Artikkel avaldatud: 01.08.2017, 12:48.

Nägu peseme me kõik iga päev. Paljud kasutavad lisaks ka näohooldusvahendeid, et nahk oleks veel säravam ja nooruslikum, kuid ikkagi ei pruugi Sa olla rahul.

Sa tunned, et nahk pole piisavalt niisutatud ja akne on endiselt olemas. Mõnikord võib juhtuda, et Sinu valitud kosmeetikatoode ei sobi Sulle, kuid on olemas looduslikud kõrvalmõjudeta tooted, mida Sa saad kodus ise valmistada ja naha ikkagi särama panna.

Siin on üks näide hooldusest kookosõli ja söögisoodaga. Leiad need oma köögist ja neid on ohutu kasutada. Lisaks ei võta ettevalmistamine kaua aega.

Kookosõli ja selle eelised

Kookosõli on antimikroobsete ja antibakteriaalsete omadustega. Rasvhapped, nagu lauriinhape, vastutavad kookosõli võime eest võidelda bakterite ja seentega, seega on kookosõli väga tõhus võitluses aknega. Vahel jätab akne nahale punased laigud. Õli põletikuvastane toime aitab vältida naha punetust.

Kookosõli aitab ka vananemise vastu. Õli on varustatud kollageeni sisaldavate toitainetega. See on enam kui piisav, et hoida oma nägu kortsudest ja joontest vaba. Hüdreeritud naha säilitamine on oluline selle terveks väljanägemiseks. Kookosõli parandab ka naha niisutavat jõudu. Suurendades lipiidide taset nahas, aitab see kaitsta Sinu nahka mitmesuguste saasteainete eest väliskeskkonnas.


Söögisooda ja selle mõjud

Söögisooda mängib rolli naha pH-taseme reguleerimisel. Mõnikord põhjustab pH tasakaalu puudumine naha purunemist, seega parandades naha pH-tasakaalu, aitab see nahka kaitsta. Sooda on ka suurepärane näo koorija, mis suudab eemaldada kuiva naha Sinu näost. Söögisooda antiseptilised omadused hoiavad Sinu näo punnide ja akne eest kaitstuna.

Sügavpuhastaja ettevalmistamine

Koostis:

  • söögisoodat: ½ tassi
  • kookosõli: ½ tassi

Sega ained kokku. Koostisainete kogust saab muuta sõltuvalt Sinu nahatüübile. Kui Sul on väga tundlik nahk, vähenda söögisoodat. Selline segu tee suhtega 2:1. Segu tekstuur peaks olema natuke rasvane. Puhasta sellega nägu ja võid segu jätta näole ka maskina. Pese segu pärast sooja veega maha.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!