drinkingcocaine
Ah, klassikaline viin Red Bull’iga – seda on ülim juua, kui sul on vaja öö läbi rokkida. Kui sa reede õhtul töölt vabaned, on sul mõttes ainult kaks asja: kui väga sa ennast segi tahad tõmmata ja kui väsinud sa pikast töönädalast oled. Sa arvad, et need kaks tunnet peaksid olema omavahel vastuolus? Noh, mõtle uuesti. Ilmselt pole sa kunagi proovinud alkoholi segada energiajoogiga.


See kokteil annab sulle sisse meeletu hoo ja meeleolu lõpmatuseni pidutseda. Ärme unusta legendaarset jooki – Four Loko. Neile, kes ei tea, mis jook see on, siis põhimõtteliselt on see südameinfarkti kokteil. Number neli nimes viitab selle sisule: kofeiin, alkohol, Brasiilia erguti guaraana ja loomset päritolu erguti tauriin.

2010. aastal hoiatas USA toidu- ja ravimiamet, et selle joogi sisu on ohtlik. Arusaadavalt on joogi hüüdnimi “narkopurk”. Peale seda hoiatust on koostisosad vähe muutunud, kuid jätkuvalt on seda inimestel ohtlik tarbida.

Viies USA osariigis on see jook täna keelatud pärast seda, kui mitmed inimesed sattusid haiglaravile ja üks Maryland tüdruk suri pärast Four Loko tarbimist.

Hoolimata kõigist hoiatustest, on ikka uskumatult tavaline, et baarides tellitakse viina ja energiajoogi mixi. Tunne on super. Nii uskumatu lausa, et tundub nagu sa tarbid midagi palju võimsamat kui lihtsalt alkohol. Põhimõtteliselt on see tunne sama nagu sa tõmbaksid kokaiini.


Alkoholi segamine energiajoogiga tundub lõbus, kuid tegelikult on see retsept katastroof. Purdue Ülikooli uuring väidab, et joogil on ajule sama mõju nagu kokaiinil. Laborihiiretega tehtud katsed näitasid seda.

Viina ja energiajoogi mix loob ka valku nimega FosB, millel on pikaajaline mõju ajukeemia muutustele. Selle joogi mõju on äärmiselt sarnane narkootikumidele nagu kokaiin ja morfiin. Tervislikel põhjustel ei saa teadlased teha inimkatseid, kuid hiirte katsed on suurepärane näide, milline on meie reaktsioon nendele ohtlikele narkootikumidele. Nii kohutav kui see ka ei näi, siis tagajärjed ei lõppe.

Purk Red Bull’i ja Monster’it sisaldavad kümme korda rohkem kofeiini kui sooda. Segage seda veel alkoholiga ja ei ole mingi üllatus, et see kombo on mürgine. Tavaliste kokteilide puhul saab keha aru, kui olete juba piisavalt joonud. Osa lõpetavad enne joomise, kui sõbrad neid koju tassima peavad,  kuid energiajoogiga on sul tunne, et sa suudad vabalt jätkata. See mitte ei luba sul tarbida rohkem alkoholi kui tavaliselt,  vaid see tekitab ka rohkem tõsiseid kahjustusi su maksale ja ajule.

Selle kombo joomise nimetus on “ärkvel purjus”. Kui sa tavaliselt minestad pärast kaheksat shotti tekiila joomist, siis energiajook inspireerib sind rohkem riskima. Selle vältimine on lihtne – kui sa tavaliselt ei keera rahatähte rulli, et koksi tõmmata, siis ei ole mõistlik segada omale ka kokku tohutult kofeiini sisaldavaid jooke. Jää tooniku juurde.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!