Minu kõhutuul lõhnas alati teistest hullemini. Kui ma sain teada miks, olin ma vapustatud


Foto: See artikkel annab Sulle teada, kuidas tekib kõhutuul ja selle lõhn ning miks me nii palju tuult murrame. Artikkel avaldatud: 07.07.2017, 11:59.

Kõhupuhitus, mis on rohkem teada kui kõhutuul, on täiesti normaalne organismi toiming. Terve inimene murrab tuult 20-30 korda päevas, aga oled Sa kunagi mõelnud, miks ühed tuuled teistest rohkem lõhnavad?

Kõigepealt peaksime teadma, kust kõhutuul pärit on. Kõik algab söögikorra ajal.

Kui me sööme, neelame koos toiduga hapnikku ja lämmastikku. Vesinik, süsinikdioksiid ja metaan liituvad peoga peagi kui toit jõuab seedetrakti. Lõpuks, seeditav toit siseneb jämesoolde, kus segule lisatakse vesiniksulfiidi ja ammoniaaki.

Ilmselgelt ei ole tervislik hoida kõiki neid gaase meie kehas, nii et tugev koostis tuleb kehast välja saata tagaukse kaudu. Nii lihtne see ongi!

Siiski ei ole kõik tuuled samasuguse hääle ja lõhnaga. On selliseid, mis jäävad täiesti märkamatuks, mida keegi ei kuule ega tunne ja on selliseid, mis kõlavad nagu traktor ja mille lõhna peale hakkad kartma lämbumist.

Kui mõned arvavad, et teise kategooria tuule laskjatel on ebatervislik eluviis või tõsised terviseprobleemid, siis nad eksivad – tegelikkuses on hoopis vastupidi.

Võib tunduda uskumatuna, et halva lõhnaga tuuled on märk heast tervisest. Oluline on teada, et lõhna määrab söök, mida me sööme. Vastupidiselt levinud arvamusele toovad tervislikud toidud kaasa ebameeldivama lõhna kui ebatervislikud toidud.

Kiudaineterikkad toidud, nagu brokkoli, läätsed või oad, suurendavad bakterite taset soolestikus ja väävli sisaldusega toidud, nagu punane liha, piim ja lillkapsas muudavad lõhna hullemaks. See on bakter, mis lahustab toitu Sinu soolestikus ja tekitab «mädamuna» lõhna.

See tähendab, et Sa murrad tuult rohkem, kui sööd palju kiudaineid ja see lõhnab halvemini, kui tarbid väävlit sisaldavaid toite.

Kuigi tuulemurdmine ei ole ilus tegevus, siis on see täiesti loomulik ja Sa ei pea seda häbenema. Ebameeldiva lõhnaga tuuled tähendavad seda, et Sinu tervisega on kõik korras ja Sa toitud tervislikult.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!