Arvad, et oled paks? Sul on hoopis kõht punnis ja siin on nipid, kuidas sellest ebamugavast tundest lahti saada.


Foto: Järgnevast artiklist saad nipid, kuidas vabaneda kõhupuhitusest ja kuidas seda ennetada. Artikkel avaldatud: 16.05.2017, 11:10.

Peamine põhjus tursunud kõhule on seedesüsteemi tekkinud gaas, mis teeb olemise valulikult ebamugavaks.

Kõht on punnis ja tunned, et see on täis. See on väga levinud probleem, mis tekib tavaliselt pärast rasket sööki, kuid on inimesi, kes tunnevad seda kogu aeg.

Siin on põhjused, miks see juhtub:

-Vähe vett organismis. Paljud terviseprobleemid tekivad siis, kui Sa ei tarbi piisavalt vett iga päev. Kui Sa ei tarbi vett piisavalt, siis organism hakkab kasutama vedelikke, mis organismis olemas on ja seetõttu tekib puhitustunne.

-Kõhukinnisus. Kui kõht on kinni, pead sööma rohkem kiudaineid ja soolestik saab korda. Söö rohkem marju, puu- ja juurvilju, tee nendest smuutisid ja asenda sai täisteraleivaga.


-Stress võib põhjustada pingeid kõhus. Kui organism on stressis, siis aju takistab seedesüsteemi normaalset toimimist. Selle probleemi saad lahendada, kui vabaned stressist.

-Liiga kiire toidu neelamine. Kui Sa ei näri korralikult toitu ja kugistad toitu liiga kiiresti. Väga oluline on, et võtad väiksemaid ampse ja närid toidu korralikult suus läbi, enne kui alla neelad.

-Liiga palju süsivesikuid. Kui tarbid liiga palju süsivesikuid, esineb puhitus tihemini, seega söö madala süsivesikute sisaldusega toite ja asenda alkohol ning suhkur puu- ja köögiviljadega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!