Need on 6 taime, mis hoiavad Sinu kilpnäärme talituse tipp-topp


Foto: Sellest artiklist saad teada taimed, mis hoiavad Sinu kilpnäärme korras. Artikkel avaldatud: 17.07.2017, 12:58.

Kilpnääre on väike, kuid see mängib rolli paljudes keha erinevates funktsioonides. Kelle kilpnääre on nõrgem, nende kehakaal võib hakata tõusma, võivad tekkida arevushäired ja nad on tihti väsinud.

Kelle kilpnääre on liiga aktiivne, need võivad kaotada kehakaalu ja lihasmassi, vaevelda unetusega ja neil on kiire südame löögisagedus. Mõlemal juhul tuleb lasta oma kilpnääret kontrollida, sest see võib oluliselt mõjutada inimese elu. Allpool on 6 ravimtaime, mis aitavad kilpnäärmel korralikult toimida.

1. Linaseemned

Linaseemnetes on väga rikkalikult omega-3 rasva ja see on väga oluline terve kilpnäärme jaoks. Linaseemneõli ja tavalised linaseemned võivad aidata nõrga kilpnäärega inimestel oma haigusseisund kontrolli alla saada.

2. Eleuthero ehk Siberi ginseng

See taim mõjutab hüpotalamuse-hüpofüüsi-neerupealise (HHN) telge, mis aitab organismil kohaneda stressitingimustega. Eleuthero pakub ka immuunsüsteemi toetust. Neerupealiste probleemidega inimestel ja samuti ka kilpnäärme probleemidega inimeste jaoks on eleuthero väga kasulik ravimtaim.

3. Punane päevakübar

See on väga populaarne ravimtaim ja see vastutab immuunsüsteemi funktsioonide parandamise eest. Paljud Gravesi haiguse ja Hashimoto türeoidiidi põdejad saavad sellest taimest suurt kasu, kuna see võib aidata parandada nende immuunsüsteemi tervist.


4. Akakapsas

Akakapsas on tõhus vahend hüpertüreoidismi raviks. Seda taime kasutatakse eriti juhul, kui Sul esineb südamepekslemine, kaalulangus, õhupuudus, ärevus ja kehavärin. See toimib hästi, et vähendada kilpnäärmes toodetava hormooni kogust.

5. Põisadru

See taim on mõeldud hüpotüreoidismiga inimestele. Selle ravimtaime võtmine koos teiste ravimite ja toidulisanditega aitavad taastada hüpotüreoosse inimese tervist. See võib tähendada, et mõned inimesed, kes on võtnud sünteetilisi või looduslikke kilpnäärmehormoone, võivad tänu sellele taimele nende võtmisest lõpuks loobuda, kuid kindlasti tuleb siin oma arstiga konsulteerida.

6. Uimastav juustumari

Uimastav juustumari aitab organismil toime tulla stressiga, mõjutades HHN-telge ja on kasulik ka immuunsüsteemile. Sellel on ka veel muud hüved, kuna sellel taimel on ka põletikuvastane toime ja sellest tehakse lastele toonikut.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!