Arstid soovitavad seda dieeti väga, kuna see tapab vähi, ravib depressiooni, migreeni ja autismi


Foto: Keto dieet on tõhus kaalulangetaja ja aitab ravida ning ennetada erinevaid haigusi ja tõbesid. Artikkel avaldatud: 05.05.2017, 13:49.

On olemas dieet, mis aitab ravida diabeeti, depressiooni, vähki, migreeni ja autismi. See on ketogeeniline dieet elik keto dieet.

Süsivesikute tarbimine viiakse minimaalseks ja toitutakse 50-70% kasulikest rasvadest nagu kookosõli, avokaado ja makadaamiapähklid ning valkudest. Glükoosi asemel muundatakse rasv energiaks ja kaal hakkab langema.

Keto dieedi eesmärk on ainevahetuse muutmine. Keha tunneb süsivesikute nälga, kuid keha kohandub rasvadest ja valkudest saadava energiaga. Meie kehas olevad ketokehad hakkavad süsivesikutest saadava energia asemel põlema.

Keto dieedist saadavad hüved:

Kiirendab kaalulangust

Süsivesikutest loobumine on üks ohutumaid viise kehakaalu langetamiseks. Keto dieedil põletab keha rasva primaarse kütusena, mille tulemuseks on suurem kaalulangus.


Võitleb vähiga

Peale selle, et keto dieet aitab kaalust alla võtta, aitab see ravida ka mitmeid haigusi, sealhulgas vähki.

Vähirakud toituvad suhkrust, mis aitab neil kasvada ja elada, kuid keto dieet ei sisalda suhkrut ja süsivesikuid. See dieet on ideaalne mistahes vähivormi vastu võitlemiseks ja ennetamiseks.

Vastavalt erinevatele avaldatud uuringutele on keto dieet kõige tõhusam käärsoole-, mao- ja eesnäärmevähi vastu.

Ketokehad muudavad vähirakkudele energia kättesaadavuse pea võimatuks ja insuliini tootmist pärssiv dieet on ohutu ning on aidanud kaugelearenenud vähiga patsiente.

Kaitseb aju

Süsivesikute menüüst eemaldamine aitab samuti neuroloogiliste häirete nagu Parkinsoni või Alzheimeri tõve puhul. Uuringute kohaselt on Parkinsoni tõve all kannatanute sümptomid vähenenud 43% kuu pärast keto dieediga alustamist.

Mitmed uuringud on näidanud, et keto dieet aitab ravida ka autismi. Autistidest laste puhul on keto dieet näidanud märgatavat paranemist vaid 6 kuu jooksul.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!