Paljudel on kätel väikesed punased punnid. Mis on selle põhjus ja kuidas neist tüütutest punnidest vabaneda?


Foto: Keratosis pilaris on ohutu seisund, mis mõjutab hormoonide tõttu noori ja naisi. Artikkel avaldatud: 11.07.2017, 11:25.

Kas ka Sul on kätel väikesed punased punnid või «kühmukused», mis panevad Sind ebamugavalt tundma ja eriti suve saabudes?

Kui jah, siis tõenäoliselt kannatad keratosis pilaris‘e nimelise haiguse all, mis on rahvasuus rohkem tuntud kui «kananahk», kuid muretsemiseks pole põhjust, sest see on täiesti ohutu haigus ning sellele probleemile on ka lihtne lahendus.

Valged või kergelt punakat tooni tihedalt koos olevad kühmud ning laigud on täiesti kahjutud, aga kosmeetiliselt inetud ning mõjutavad suurt osa elanikkonnast. See võib olla inimesele häiriv ja tekitada probleeme enesehinnanguga.

Kuid mis põhjustab keratosis pilaris‘t? Liigne rasvkude koguneb karvanääpsu, blokeerides nahapoorid. See põhjustab naha kuivamist ja karedust, tekitades väikesed punased punnid. Selline seisund tekib eelkõige noortel kui ka naistel hormonaalsete muutuste tõttu.


Kuidas seda seisundit leevendada? Kõigepealt pead leidma seebi, mis nahka ei kahjusta. Kui Sul on tundlik nahk, kasuta looduslikke seepe, nagu näiteks Marseille’i või Aleppo seepi. Neid saab osta ökopoodidest või internetist.

Looduslikud seebid on üks parimaid viise naha loomulikuks niisutamiseks. Edu võti seisnebki naha niisutamises. Kasuta kaks korda päevas nahka niisutavat kreemi.

Selleks, et puhastada poore ja vältida liigse rasva kogunemist, soovitatakse kord nädalas nahka koorida. Kookosõli ja pruuni suhkru segu toimib väga hästi. Ole ettevaatlik, et mitte liiga tugevalt hõõruda, sest see võib nahka kahjustada. Pärast koorimist ära unusta nahka uuesti niisutada.

Kui lööve ei kao, siis pöördu nahaarsti poole. Kuigi see seisund on täiesti ohutu, siis seda on võimalik ainult leevendada, sest ravi sellele teadaolevalt puudub.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!